Foto-lajm/ Zbulohen prapaskenat e takimit të Bashës me artistët “e pavarur”

June 13, 2018 10:39

Foto-lajm/ Zbulohen prapaskenat e takimit të Bashës me artistët “e pavarur”

Zbulohet arsyeja e takimit të Sindikatës së Artistëve me kryetarin e PD, Lulzim Basha, dy ditë më parë. Drejtuesit e sindikatës, Kastriot Çipi dhe Alert Çeloaliaj janë thirrur sot në Komisionin Parlamentar të Kulturës dhe Medias për çështjen e Teatrit Kombëtar.

Me sa duket, Çipi dhe Çeloaliaj pasi morën porositë nga kryetari i PD, Basha, sot po hyjnë në rol për të aktruar para deputetëve si artistë-sindikalistë të pavarur.

Një lëvizje e mirëmenduar kjo nga PD, që po shfrytëzojnë artistët për kauzën e tyre.

June 13, 2018 10:39
Komento

4 Komente

 1. peoples June 13, 13:49

  Njeri nga ata ,ai me kapele me ngjan si BABALJA.

  Reply to this comment
 2. Bushi June 13, 14:01

  Basha nuk eshte per gje tjeter,veç per prapaskena.Ai gjithmon punon prapa kurrizit te tjereve.

  Reply to this comment
 3. prizem June 13, 14:03

  Ai eshte dhe e meriton se eshte aktor me i mire se ata te Teatrit Kombetar.

  Reply to this comment
 4. hysa June 13, 14:05

  Babale jane te gjithe artistet e teatrit popullor te cilet e shkaterruan kete institucion dhe tani kerkojne ta mbajne karakatine se duan te marrin pagat pa punuar fare si kabashi per 15 vjet pa bere asnje pune, apo ndrenika qe me sa duket merr edhe rroge edhe pension, etj., Per keto Ministria e Kutures duhet te mbaje qendrim te rrepte se juane parate e taksapaguesve te ketij vendi dhe nuk jane as te kabashit e as te ndrenikes me shoke.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin