Foto/ Lajmi i rremë nxjerr në rrugë Tiranën e Durrësin

September 23, 2019 00:04

Foto/ Lajmi i rremë nxjerr në rrugë Tiranën e Durrësin

Një lajm i rremë se tërmete të mëdha deri në 6 ballë priten të dielën në 23.30 kanë frikësuar shumë qytetarë të Tiranës dhe të Durrësit.

Ndonësi lajmi është përgënjeshtuar dhe nga kryeministri Edi Rama dhe nga ministria e mbrojtjes, shumë banorë të kryeqytetit kanë dalë jashtë shtëpive të tyre dhe janë mbledhur në sheshet e Tiranës.

Mijëra qytetarë kanë dalë me makina dhe kanë qëndruar deri në 02.00 të mëngjesit të parkuar në disa rreshta në rrugën që të çon në TEG pranë Liqenit të Tiranës, ku nuk ka godina afër.

 

e.ll./dita

September 23, 2019 00:04
Komento

13 Komente

 1. Ne burg shkerdhatat September 23, 00:34

  Ca eshte ky syri.net qe perhap keto lajme.
  Ketij duhet ti sekuestrohet biznesi dhe te varen ne litar te gjithe ata qe botuan kete lajm

  Reply to this comment
 2. Umor Ishti September 23, 05:04

  Populli pordhac i Shqiperise!

  T’ju them trima, trima s’jeni!

  Reply to this comment
 3. Genti September 23, 07:34

  Me falni redaksia e Dites, ai qe shkruan keto artikuj mos eshte gje i pire?

  Artikulli fillon me ” Një lajm i rremë se tërmete të mëdha deri në 6 ballë kanë frikësuar shumë qytetarë të Tiranës dhe të Durrësit ”

  Ju lutem gjeni nje njeri qe te shkruaj qarte e sakte, qe te marrim dhe ne vesh se per c’fare behet fjale. Dhe ne Facebook shkruajne me mire.

  Flm.

  Reply to this comment
  • Dulla me kamzhik September 23, 12:33

   Mirë mo leshterik histerik, po hoxhë efendiu ç’lidhje ka me keqformimin e një populli të tërë? A ia ke bërë ndonjë herë pyetjen vetes se kush ta dha ty arsimin falas? Ti në fakt duhet të krenohesh me arsimin që morre aso kohe, se përndryshe do kishe mbetur gjysëm analfabet si gazepi që ka postuar këtë paçavurae.

   Reply to this comment
   • Genti September 24, 23:15

    Te lerofsha ty edhe Dullen bashke, rrote kari. Arsimin nuk e shpiku diktatori, se kush do te mesoje meson. Per ju trushplaret edhe njerezimin e ka krijuar Dulla.

    Reply to this comment
 4. Ylli September 23, 07:59

  Perfundimisht jemi nje popull i paformuar ,frikacak dhe histerik .
  Cdo idiot medioker me kete popull ben qejf .
  Se mos te arsyetoj e llogjikoj ndonjehere ,jo jo as qe behet fjale .Ky popull di vetem te ulerase e te çirret …..se keshtu ka thene Hoxhe Efendia !!!

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA September 23, 08:17

  Sent from my iPhone
  DENIM TE ASHPER LIGJOR PER TERRORIZEM PSIKOLOGJIK !

  Cdo plagosje apo larg qofte vdekje nga paniku psikologjik i cilitdo qyteteri apo qytetarje shqiptare duhet tu kthehet ne akuze per tentative vrasje ose vrasje me qellim ndaj ketyre rrjeteve sicisl- vrastare e social- terroriste nga koka tek kembet !
  Ne vend te plumbave dhe tritolit prej verteti ata perdorin fjale plumba e tritol, pra terrorin psikologjik qe eshte njesoj dhe ka pasoja te njejta me terrorin fizik !
  Megjithe fuqine e ligjit ne rrethanat me rendiese jo vetem atyre, por edhe kanibaleve qe fshihen pas tyre !
  Prokuroria te hetoje me perparesi dhe gjykatat te pershpejtojne gjykimin e tyre !
  Ligji e Drejtesi !

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 September 23, 09:38

   or copë idioti,më idiot se palloshi i tironës që, “Ndonësi lajmi është përgënjeshtuar dhe nga kryeministri Edi Rama dhe nga ministria e mbrojtjes,”,”përgënjeshtron”!?
   në radhë të parë nuk mund të parashikosh tërmetin,por dhe më budallallëk është “ta përgënjeshtrosh” !!
   mor rracë gomerësh,sidomos ti që je në shba,dhe duke pasur kaliforninë më afër se ne duhet ta dish se atje askush nuk i parashikon,me këtë saktësinë e idiotëve tanë,tërmetet!atje thuhet se mund të ndodhë me probabilitet aq e kaq,një tërmet me intensitet aq e kaq!se statiustikat thonë këtë e atë!!
   e nëse nuk janë në gjëndje ta parashikojnë amerikanë e japopnezë!?
   gjithë të tjerët të mos hanë mut duke filluar nga gërku i leshit e deri tek palloshi që na siguron se nuk do të ndodhin tërmete!!sepse ai ka biseduar me erdoganin!!
   o euforik muti pi ndonjë qetsues se i rrase të gjithë shqiptarët brënda!!

   Reply to this comment
 6. Semi September 23, 09:59

  Syri. net eshte ai Qim Peka? Ai qe i mori jeten nje vajze te re? Nga ai do lexonl o njerez? Ptu, larg te tillve.

  Reply to this comment
 7. Mark .UK September 23, 18:17

  Jo vetem populli I Tiranes e I Durrsit po e gjith Shqipnia duhet te Dali e te demostrojn Ket qeveri te ndyre me ne kRye ket njeri idiot qe e ka emrin Edi Rama.Me te vertet Jeni siç e ka then poeti yne Migjeni:Shqiptari trashigimtar I vuajtjes e I durimit.Kush e duroj turkun Sa shqiptart Po Ashtu edHe komunizmin e kerkun nuk ishin ma te ashper se neShqipni.

  Reply to this comment
 8. Begu September 24, 09:46

  trima h iq se m hiq!Por, genejshtare gjenetik,hajdut tradicionale shpifes.fig acak te papermbajtur,sadist te tejdukshem dhe nacisoid naiv.Keto dhe shume te liga perban karakteri I nje shumice shqiptare.keto dite jane evidente keto tipare negative njerezore,shihen ne lidership opozitar dhe ne nje pjese te mediave dhe “intelektualeve” me horizont te ngushte diturie e me leverdi primitive politike.Keto po I sjellin deme te vazhdueshme popullit dhe shtetit shqiptar.

  Reply to this comment
 9. Doda September 24, 19:48

  O sa mire me qene shqiptare

  Reply to this comment
 10. mirel September 24, 22:44

  vetem ne Shqiperi zihen njerezit per termetet. Nje zgjat doren e i thote termetit :ngrihu e bjer, tjetri i thote, ulu e mos u ndje…
  Diskutim i tille zor se perseritet per ndonje 2 3 mijevjecar tjeter.. Dhe thoni BE per nja 30-50 vjet..
  Flijeni mendjen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim