Foto: Lideri i opozitës fluturon si çdo fundjavë

March 8, 2019 00:08

Foto: Lideri i opozitës fluturon si çdo fundjavë

Kreu i PD-së Lulzim Basha është fotografuar mesditën e së enjtes në aeroportin e Rinasit duke u larguar nga Shqiperia nën shoqërine e bashkëshortes Aurela Basha (Isufi).

Intinerari i zakonshëm i çiftit me pasaporta holandeze është: Tiranë-Vienë-Hollandë, ashtu si një javë më parë.

Portali CNA, i cili ka botuar foton e mëposhtme ironizon:

“Zakonisht Basha e viziton Hollandën për vaditjen e tulipanëve dhe ajrosjen e shtëpisë së tij. Këtë herë do festojnë së bashku 8 marsin. Ditën e sotme pas takimeve me të deleguarin e BE-së, Luli shkoi në Hollandë që të ç’lodhet dhe të flejë i qetë pas lodhjes së madhe. Basha në Rinas është takuar me ish-ministren e qeverisë Rama-Basha, Herlga Vukaj dhe bashkëshortin e saj, ish-drejtor ne disa dogana të vendit Bujar Vukaj. Si gjithmonë ne e ndjekim pas Lulin ne udhëtimet e tij Hollandeze, shume shpejt do i shkojmë edhe ne shtëpi për vizitë”.

n.s. / dita

March 8, 2019 00:08
Komento

8 Komente

 1. fteri March 8, 06:44

  Luli !
  Ka lezet seksi ditën e 8 marsit të shijohet në Hollandë në aromën e tulipave se sa në llumin e Tiranës .Por unë do të thoja do ishte më mirë i zhytur në llum në vendin tëndë se sa mashtrues në Hollandë .
  Kjo është per te qeshur dhe per te qare për Lulë Hollandezin tonë !.

  O’ njeri i PERENDISE nuk mundë ta festoje 8 marsin në shqipëri në një sallë të mbushur plot me nëna e gra të vendit tëndë ,të lije nje mesazh miresie dhe urimi per festen e nenave,motrave tona,ose të munt te hapje nje tjeter teme delikate ,per dhunën ,apo diskriminimin,e figures se gruas ne ditet e sotme.

  Sa keq,për një person që aludon të bëhet edhe kryeministri i adhëshëm i shqipërisë !..

  Edhe ne eshte vertet që ti e ndjenë veten më mirë në një vend të huaj ashtu sic po vepron ti , a nuk do ishte me mire të festoje 8 marsin me nje urim i perzemert,i ngrohte i dashur,me nënat e mortat tua te qetesonte boten e tyre te trazuar?

  Reply to this comment
 2. mos ja ngri veshët ... March 8, 06:51

  fteri !
  Luli e di se asnjëher nuk do të bëhet kryeministër ,prandaj mos ja ngri veshët e gomarit përpjet.

  Reply to this comment
 3. Zhgaba dy krenare March 8, 07:05

  He more qorra qe e ndiqni kete mashtrues e kriminel a e shikoni. Ju me barkun bosh e pa breke kur se hajduti qe ju vodhi juve fluturon per qejf.Atij qe I dhimbset populli luftoni per te jo si ky gjarper i poshter qe sla gje pa shitur e shpifur kunder vendit dhe populli per interesin e tij.Ne burg e ke vendin ora po te afron.Mallkuar nder shekuj antishqiptar.

  Reply to this comment
 4. petriti March 8, 07:59

  A thua me parate e rroges e ben cdo jave rrugen per ne Hollande? Po sikur ato 2400 Eurot qe harxhon cdo jave per vajtje ardhje nga Hollanda ti japi per te varferit e te mos derdellisi kot per varferine.

  Reply to this comment
 5. Meta March 8, 10:42

  Cka kerkojne shqiptaret nga injorantet partia?!Kur ai ka Iinjoruar identitetin kombetar e shteteror,Kush hurohet dhe kekron ndergjegje e sinqeritet t’i sherbje ai shqiptareve.Kur ai ka injoruar identitetin kombetar,ka transfruar gjithe familjen ne Hollande dhe patjeter Shqiperine e ka skene per aktrim politik, ndoshta edhe kombetar.Shqiptare deri kur keshtu,sa politikaj keni qe ju injorojne si popull,dhe Sqhiperine per shtet.Lutem shporreni jashte,Shkoni ne Hollande! ATA(Iliri e Salihu) te shkoje ne Beograd,ku ju kane sherbyer dhe ju sherbiejne ende.

  Reply to this comment
 6. Floriri March 8, 13:38

  PO MIR NJE GJË NUK E KUPTOJ. KY ËSHTË FAMILIA DHE SHKON PER TE TAKUAR GRUAN DERI NË HOLLANDE DHE NË I THEMI BUR È GRUA MISH E THUA. PO NUK I THOTË KJO GRUA NDAL MORE NJE HERE SË AI VETE NUK E KUPTON SË ÇFARË PO I BËN SHQIPËRISË OSE JANË TE DY NJE SOJ AGJENTË TENXHERJA KAPAKUN SË NDRYSHE NUK KA SI TE KUPTOHET.

  Reply to this comment
 7. HOMORA March 8, 15:26

  Pse jo edhe mu ne epiqendren e tulipanit?!
  kesaj i thone shtepia na digjet dhe nusia na krihet.
  Nje prove me shume qe lulka i do me shume lulet se sa i digjet zemra per sqhiperine apo per shqipetaret.
  Spo flasim ketu per vampirizmin e tij per pushtet,sepse tashme kete e ka shfaqur ne menyren me drastike por edhe me trashamane,ndaj lulka pushimet le ti beje ku tja deshiroje gustoja e tij klasike,per ne te vegjelit e robetuar dhe te skllaveruar pak rendesi ka,petalet e vyshkura ne te cilat ku lulka na ka lene na mjaftojne.
  Ah,nje minute ju lutem!!!
  lulka ka shtepi dhe ne hollande dhe ne shqiperi???
  Wow!
  Bravo lulka e pasku realizuar ne menyre perrallore jeten e tij,i ngrejme kapelen,respekt.
  Por ku na i gjen parate lulka qe te na beje jeten e tij te dyfishte,sepse qira ne shqiperi dhe qira ne hollande.
  shpenzime ekonomike dhe mirembajtie ne shqiperi dhe shpenzime ekonomike,higjenike e mirembajtie dhe ne hollande.
  Sa i ka te ardhurat mujore lulka qe paska kaq shume force financiare per ti bere belle dy vendeve te tije te perhershme jetike?
  ku e gjen buxhetin monedhor lulka per ti bere balle gjithe ketyre shpenzimeve?
  Mos valle lulka na paguhet 20 mije euro ne muaj,me shume apo me pak?!
  Kush e di me saktesi…?
  populli i uritur apo populli i raskapitur nga vajtiet e ardhiet mbas tekave dhe ambicioneve te lulkes per pushtet!!!
  Eh po,luka se feston dot festen e gruas ne shqiperine e zhuritur nga ethet e urise dhe varferise.
  pasatj luka ka me shume te drejte se askurre te festoje e populli te vajtoje mjerimin e tij nen valset e kenaqesise luzore,pak rendesi nese tulipanat i dhurojne pak bukuri nostalgjike nga intrigat qe lulka bluan ne koshiencen dhe shpirtin e tij qe,vitin e ardhshem 8 marsin ta festoje si shef i nje populli te shkrumbuar nga injoranca e tij politike,ne nje ishull paradiziak,e biles keto pushime te paguara nga klani sorozion apo rotchildian,pak rendesi fatura rendesi ka kush e paguan.
  E faturen e endacakjieve te lulkes per festat e gruas se tij magjike,sot po e paguan populli i raskapitir nga thundra mjerimi.
  ani burra pini burra sa te keni lala gjonin do e shkrepni dhe jatagonin.
  Eh po,kur sote me qindra mijra gra shqipetare i kane harruar eren 8 marsit,biles dhe e urrejne sepse kur shohin qe femijet e tyre rriten me urine,ushqehen me urine,edukohen me urine,dhe notojne pareshtur ne uri per te gjetur nje grimce shprese,keto qindra mijra gra ne heshtie por me thellesine e shpirtit te lenduar nga vujtia dhe lengimi e mallokojne 8 marsin e bashke me te edhe lulken apo mbare kliken politike te shitur,klika qe ka tradhetuar dhe shitur popullin per interesat e tyre personale.
  Pra luka ve ne plan te pare interesin e tij persenal perballe indteresit te pergjithshem qe eshte populli i vockel dhe i “zgjebosur”.
  Do vije nje dite qe edhe vete turpi do kete turp nga keta vampira!!!

  Reply to this comment
 8. Aleksander Thana March 8, 20:38

  Shkon e merr udhezimet me takime fizike nga padronet qe i kane vene callmen ne koke, per vete dhe per babane shpirteror sali.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim