Foto/ Lufta e Parë Botërore

March 20, 2017 17:53

Foto/ Lufta e Parë Botërore

Jemi në vitet 1914-1918, të zotëroje një aparat fotografik bardhezi do të thoshte shumë,  por të bëje foto gjatë luftës ishte një rrezik më vete.

Ndoshta mund të keni parë foto të rralla e historike gjatë Luftës së Parë Botërore, të cilat ju kanë emocionuar, por Frederic Duirez ka përpunuar në detajet më të vogla disa prej tyre duke i shndërruar në foto me ngjyra.

Foto të cilat të japin një tjetër ide dhe koncept për jetën e ushtarëve dhe luftën e  tyre.

 

March 20, 2017 17:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*