DY FOTO: Me Berishën laps e letër, me Bashën… celularët në tavolinë

April 2, 2015 22:48

DY FOTO: Me Berishën laps e letër, me Bashën… celularët në tavolinë

Këto dy foto tregojnë deputetët e Partisë Demokratike në dy mbledhje të ndryshme, njëra e drejtuar nga Basha dhe tjetra nga Berisha.

Fotoja e parë është është bërë dje në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së.

Mbledhja drejtohet nga kreu i kësaj partie Lulzim Basha.

Siç shihet qartë nga fotoja, deputetët kanë përpara vetëm suprinën bosh të tavolinës dhe telefonat e tyre celularë.

Askush nuk ndjen nevojën të mbajë shënime.

Fotoja tjetër është bërë në janar 2013 kur Berisha ishte ende në krye të PD-së.

Bie lehtë në sy ndryshimi.

Të gjithë kanë përpara laps dhe letër / DITA

mbl berisha2basha grup parlamentar1

 

April 2, 2015 22:48
Komento

4 Komente

 1. A April 3, 07:16

  Shume e bukur kjo !

  Reply to this comment
 2. Mark uk April 3, 08:48

  Te PS nuk ndodhin kto gjera.

  Reply to this comment
 3. V.DUKA April 3, 11:06

  Urime gazetes, me kaq pak fjale dhe figura, por me vlere sa nje roman shume faqesh.

  Me respekt, V.Duka>

  Reply to this comment
 4. Lexuesi. April 3, 12:50

  Po.
  Po,ky Saliramtrapi i Krriçidolit,
  eshte fytyra e maskarit,horrit,
  me gojen e tij, sa nje shpelle,
  hedh mbi njerezit helm e vrer.

  Po si nje gjarper qe rri nen gur,
  qe picerron syte e tij te vegjel,
  here mbi ure dhe here nen ure,
  i ze priten gjahut si nje dhelper.

  Gjahu i tij eshte vetem pushteti,
  prej nga burojne krimi e pasuria,
  prandaj mendja e tij dhe intelekti,
  sundohen nga hileja, poshtersia.

  Ai gjendet ne çdo vrime te murit,
  gjendet ne çdo grope edhe gjiriz,
  ndersa leshon bulerimat e buallit,
  fshihet si breshka nen nje murriz..

  Eshte nje perbindsh i keq,tinezar,
  qe turfullon nga epshi i çmendur,
  eshte nje kriminel,hajdut, vrastar,
  qe kuterbon ere nga goj’ e qelbur.

  Eshte shpifes i keq,i neveritshem,
  se ushqehet vetem me felliqesira,
  monstruoziteti i tij i perbindeshem,
  e ben nder qeniet me te peshtira.

  Ai leh si qen dhe pellet si gomar,
  ai ulerine si kafshe ne çdo foltore,
  kur çirret, pshurret si nje i marre,
  ai e kthen kuvendin ne nevojtore.

  Me fjale banale, nder me te pistat,
  qe nuk jane neper fjaloret e botes,
  ua perndez sejmenve tere shqisat,
  ua provokon kenaqesine e doges.

  Prandaj çirake,seksere,oborrtare,
  si qen bastarde i vijne rreth stanit,
  presin Lulushin, me vajze e djale,
  t’u jape pak nga kellira e sahanit.

  Saliramtrapi,komunisti i pafytyre,
  qe u shfaq si desident demokrat,
  beri ç’do prapesire, çdo menxyre,
  hodhi vendin dhe njerzit ne batak.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim