FOTO: Mjeku i denoncimit të koncesioneve publikon një foto-krahasim: Bregdeti në 1995 dhe në 2005

December 2, 2019 21:06

FOTO: Mjeku i denoncimit të koncesioneve publikon një foto-krahasim: Bregdeti në 1995 dhe në 2005

Artan Koni është mjeku kirurg që denoncoi disa javë më parë manipulimet dhe shpërdorimet e fondeve me koncesionin e sterilizimit.

Ai ka publikuar në faqen e tij në FB një foto-krahasim që të bën të mendosh mbi atë që ka ndodhur në Durrës gjatë dy dekadave të fundit.

Fotot tregojnë pamje të vitit 1995 dhe foto të 2015.

If you destroy nature, nature will destroy you – shkruan mjeku.

Nëse ti shkatërron natyrën, ajo do të shkatërrojë ty.

d.a. / dita

December 2, 2019 21:06
Komento

8 Komente

 1. Zhapiku December 2, 21:30

  Natyra ben krijimin e saj,kush nderhyn me barbari ne biotopin e saj po me barbarine do shperblehet,kete e verteton mesemiri dokumantari Tchernobil.

  https://www.youtube.com/watch?v=60qpWX9LrGQ

  Reply to this comment
 2. Arben December 2, 21:36

  SIPAS KESAJ LLOGJIKE MOS DUHET TE KTHEHEMI

  NE KOMUNIZEM, TE VARFER TE PA NGRENE,

  DHE KESHTU VETEVETIU AS QE TE SHKON

  MENDJA PER DET.

  Reply to this comment
  • Toni December 3, 08:54

   Nuk eshte se dua te mbroj komunzmin, po a shef gje det ti ne foton e dyte?! Le te ndertohej, por ne pjesen e kodrave, reth 500-1000 m larg detit. Detin dhe hijen e pyllit do ta gezonim te gjithe, dhe te ecesh 5 Minuta per te vajtur nga banesa ne det, nuk do te vriste askend, perkundrazi do na bente mire.

   Reply to this comment
 3. 2005 December 2, 21:41

  fillimisht rregulloni titullin per vitin 2005…kush e ka dredhur !!

  fotoja e pare eshte e viteve para 1991-it….qe njihet si koha e xhaxhit

  nuk e di pse mjeket qe dalin ne ekrane jane bere te pabesueshem

  Reply to this comment
 4. GARY KOTE December 2, 22:12

  ZOTI MJEK
  DUHET TE TE KUJTOJ NJE FJALE POPULLORE LABE
  “HA ME PAK E KURSE PARA PER TE PARE BOTEN”
  KJO TE VLEN PER TE PARE BREGDEDET E TE GJITHA VENDEVE TE DEITI MESDHE. BESOJ SE EDHE FRANCA, SPANJA, ITALIA, KROACIA, GREQIA, EGJYPTI, MAROKU ALGJERIA DHE VECANRISHT IZRAELI KA NDERTUAR NE BREGDET, BESOJ SE KANE BERE MIRE EDHE E KANE NRYSHUAR NATYREN. DUHET KERKUAR GJEKTE SE KU QENDRON FAJI.
  TE FALA MJEK I PA SHETITUR

  Reply to this comment
 5. kujtimi December 3, 07:21

  Zoti mjek mos haparda shume, po rri tek zanati yt, nqs je mjek.

  Reply to this comment
 6. intelektuali December 3, 08:25

  Gary Cooper Amerikoni me germa te medha te shtypit:

  Ke permendur shume shtete ne repliken tende me doktorin ekolog shqyptar, intelektuali keto vende i ka bredhur te gjitha me kameren e tij dhe ka filmuar me Spanje kur fadromat dhe buldozerat e shtetit prishen dhe shkaterruan te gjitha ndertesat e ndertuara me leje ndertimi dhe shfrytezimi gjate vijes se bregut dhe Gjykatat me vendime eksprese rasen ne burg te gjithe zyrtaret qe kishin lejuar dhe abuzuar me lejet e ndertimit, ja shikoje nje nga keto:

  https://www.elperiodicomediterraneo.com/noticias/sociedad/temporal-obliga-evacuar-viviendas-girona-tenerife_1185361.html

  prandaj:

  Korrupsioni pushtetar nuk eshte shpikje shqyptare, por kur korrupsioni vret njerez te pafajshem dhe le me mijra familje ne qiell te hapur duke humbur cdo gje qe kane investuar gjate jetes se tyre, kjo eshte nje gje tjeter dhe fajtori duhet te tregohet me gisht dhe jo te fshihet “pas gaxhoit” me finte enveriste,

  ndryshe:

  Nuk ka nevoje te bredhesh Boten per te bindur shqyptaret dru me pre se te gjithe shtetet ndertojne mbi rere, mocalishte apo keneta, ne Dubai gratacielat me qindra kate ngrihen edhe mbi det, mbi ishuj artificiale, New Yorku eshte ndertuar shumica mbi uje, Miami Beach ne Florida po keshtu, mjafton te kete projektues te afte ta bejne te mundur, ja ku ke ketu disa fotografi dhe pamje mbreselenese:

  https://www.pinterest.at/pin/559994534910794530/

  Une te rekomandoj te shkosh ne Greqi te shikosh si e ka ndertuar greku bregdetin etij te gjate me mijra kilometra,

  sepse:

  SHQYPNIA NUK E KA TAKATIN TE MATET ME DUBAIN E PASANIKEVE TE NAFTES AS ME SHBA E MILIARDEREVE

  Reply to this comment
 7. Loni December 3, 10:08

  Rri ke mjeku se e beje mire……tani mos u bej gjithollog….rrime ne kasolle sipas teje…vendi duhet zhvilluar se ndryshe dhe ti do rrije ne 70 m 3 kurora

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim