Në këtë lokal të Tiranës nuk lejohet të ulesh nëse……!

August 26, 2016 13:12

Në këtë lokal të Tiranës nuk lejohet të ulesh nëse……!

Nëse të gjithë pronarët e lokaleve duan të shtojnë klientelën, ky pronar nuk do t’ia dijë për ta. Madje, ai i diskriminon klientët për një arsye qesharake.

Kështu, në një lokal në Tiranë, nuk lejohen karrocat e bebeve. Për rrjedhojë, nëse një çift mendon të ulet në këtë bar, kamerieri do e përzërë për shkak të rregullit absurd të lokalit.

Më poshtë denoncimi i një qytetari, i cili e quan injorancë nga ana e pronarit këtë rregull qesharak.

Pershendetje, Doja tju dergoja nje foto e cila tregon shume. Shkuam per te pir kafe ke BAR HOTEL …….  dhe kamarjeri na komunikon qe nuk mund te na shebente pasi nuk lejoheshin neonatet me karroca ne lokal dhe ke xhami kishin vendos kete tabel. Ne cilin vend te botes mund te behet ky veprim. Nese ju duket interesante si fotoja dhe fakti injorant i pronarve te sotem bejeni publike foton.

lokal

August 26, 2016 13:12
Komento

8 Komente

 1. Emi August 26, 13:33

  Mund te zgjedhesh lokal tjeter meqenese ai ka vendosur nje regull te tille nuk eshte problem mendoj se nuk ka asnje gje deskriminuese Ka lokale qe kane bezdi te qarat e femijeve ose klientet besdisen.

  Reply to this comment
 2. nord.al August 26, 17:00

  Pismilet, edhe te sapolindurit do ti mesoje me jeten e lokalit.

  Reply to this comment
 3. Mark uk August 26, 18:45

  Po per te zezen e vete e ka.Mendoj se i ka bere llogarit shkojn ata qe nuk kan femij.Cfar kusuri ka nje cift qe nuk kan femij.

  Reply to this comment
 4. Hani pak mos hani shume m.... August 26, 18:51

  Po te shikohet me vemendje LOKALI eshte ndertuar ne toke publike, ne toke te Xanun dhe ndertimi do te jete pa leje.
  Lali Erjon qe ka pase shtur fiq, ben mire t’a rrafshoje kete lokal dhe te bej LULUSHTE per nenet me femije te vegjel me karroce.

  Reply to this comment
 5. tirona August 26, 20:39

  Me se normale, pronari ka bere nje zgjedhje te duhur qe mund ti sherbeje biznesit te tij.ka restoratnte neper bote qe kane vendosur rregulla, si p.sh. ne dimer, klientet qe vijne me femijet e vegjel mbas ores 18 nuk i sherbehet ndersa ne muajt e veres nuk i sherbehet klienteve qe vijn me femijet e vegjel mbas ores 20.

  Reply to this comment
 6. Eri August 26, 23:02

  Mire e ka moj zonje..jo po mamaja dy ore ne faceboook ne lokal….femija plas nga te qarat…te ikesh me vrap.Mama te papergjegjshme.

  Reply to this comment
 7. Hello August 26, 23:56

  Shume mire e ka bere. Nenat duhet te mesojne te rrisin femijet jashte lokaleve. Lokalet nuk jane per femije. Nuk ulesh dot te pish nje kafe rehat se te qan femiu o tjetrit te veshi dhe nuk ke cfare i thua. Shoh nena me karroca qe nuk shkulen tre ore ngs kafja, madje duke pire edhe duhan

  Reply to this comment
 8. eli August 27, 18:08

  Pfff kjo eshte apsurde. Disa njerez nuk meritojne te quhen te tille. Preferojne me mire te jesh I shoqeruar me qen dhe te ulesh ne lokal sesa me femije. Harrojne qe dhe vete nje dite do behen me femije.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*