FOTO/ Në Paris për t’i dhënë lamtumirën Jacques Chirac, Rama takohet me Clinton

September 30, 2019 12:58

FOTO/ Në Paris për t’i dhënë lamtumirën Jacques Chirac, Rama takohet me Clinton

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Paris për të marrë pjesë në ceremoninë e lamtumirës për ish-presidentin e Francës, Jacques Chirac.

Rreth 30 liderë të huaj, janë mbledhur në kryeqytetin francez, për funeralin e ish-presidentit, i cili ka vdekur javën e kaluar në moshën 86-vjeçare.

“Paris, Hôtel de Marigny – Në vigjilje të shërbesës ceremoniale për të ndjerin, Presidentin Zhak Shirak”, shkruan kryeministri.

Rama është takuar përpara ceremonisë me disa prej liderëve të Evropës dhe jo vetëm, si dhe me ish-presidentin e SHBA-së, Bill Clinton.

I pranishëm është edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Në mesin e liderëve të tjerë janë Vladimir Putin, presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, kryeministri libanez, Saad al-Hariri dhe presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

j.l./ dita

September 30, 2019 12:58
Komento

4 Komente

 1. Lili, shume here ma meritore se keta dy September 30, 15:55

  Jacques Chirac e meriton nderimin tone si komb per kontributin e tij ne mbrojtje te Shqiptareve bile ne nje kohe kur ralle kush u kujdeste per to! Ai eshte njeri qe perkunder protestes se Tiranes komuniste lejoj emertimin e nje sheshi te Parizit me emerin e herojt tone Skenderbeu, ai ishte po ashtu ai qe ndihmoj ceshtjen e Kosoves ne menyre devisiven’evrope kur i tha duhet te ndalet Millosheviqi e kur ftoj Rugoven ne Pariz
  po jam e sigurt se as thaçi as Rama nuk e dine si e kur ka intervenuar Chirac per ne se keta te dy nuk pyesin per shqiptaret , e lere me te kene ne arkivat e tyre veprimtarin e tyre ne France apo kudo tjeter para ardhjes se tyre ne pushtet!!

  Reply to this comment
 2. përkujdesje! September 30, 20:03

  E ditke ti Lili e nuk e di Rama apo Taçi! Pika ne bythe. Pse ju ka lene mendja.

  Reply to this comment
 3. Lili September 30, 21:28

  Oups, po terheqi per pjesen e skenderbegut nePariz: rama e ka pa filmin tek Lirija Begeja , qe e ndihmonte me shit pikturat e ikonat ne Pariz…

  Reply to this comment
 4. Lili September 30, 22:44

  Po nje foto per punen per tecilen unis kishte?!
  Paturpesia edhe sjellje pa asnje elegance qe tregon vetem keqedukimin e tyre! Nuk shkohet ne ort per te bere qef , e per te ignotiar njerin qe shkon me percjell !
  Keto foto kishin mujt me prit neser edhe diten e sotshme me ia lane Presidentit qe kishe doni me nderuar!
  Pfff as minimumin e minimumit te edukates njerezore nuk kane! ignorantet pa asnje pike kultur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim