FOTO: Një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar në vitin 1943

August 8, 2017 10:08

FOTO: Një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar në vitin 1943

 

Ambasada Amerikane në Tiranë ka postuar në faqen e saj në Facebook në rubrikën “Fotoja e Ditës” një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar, lëshuar më 1943.

Kjo foto është një tjetër tregues për miqësinë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

August 8, 2017 10:08
Komento

1 Koment

  1. intelektuali August 8, 10:38

    Shikoni o delenxhinj te Enverit qe doni te ktheni Kohen e Qepes te Partise se Punes, shikoni vleresimin e posacem qe SHBA i bente patrioteve te vertete shqyptare ne vitin 1943 kur Hitleri dhe Gjermania ishte dermuar perfundimisht ne Kurks dhe po zbythej ne panik dhe kur ne Shqypni mberriten oficere te larte angleze me nje oferte historike per bashkimin e trojeve tona ne Mukje, me kushtin e nderrimit te kursit politik nga Lindja Bolshevike ne Perendimin Demokratik qe do ta bente Vatanin si nje Zvicer ne mes te Ballkanit, por qe kjo oferte historike u tradhetua pabesisht nga Enver Hoxha me urdher nga Beogradi dhe Moska duke e transformuar Shqypnine si nje Kamp Perqendrimi rrethuar anembane me tela me gjemba dhe duke i bere shqyptaret si skllever ne vendin e vet.

    HE MO O DELENXHINJ DHE PIZEVENGA TE ENVERIT SI DO T’I PERGJIGJENI SHBA ME KERKESEN PER RINGRITJEN E PERMENDIORES SE ENVERIT?

    He mo Edi Rama a e shikon se cfare po ben duke e perdredhur BYTHEN si kurvat ne bordello me dekoratat dhe medaljet e posacme per veteranet dhe per pensionet e posacme per Nexhmijen e Viton dhe duke vajtuar si kukumjacke pylli per LANC-in kriminal te Enverit dhe per 29 nentorin e ZI jugosllav qe mbollen MURTAJEN bolshevike ne Shqypni?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim