FOTO/ Një pyetje e vështirë për kryeministrin…

October 28, 2017 19:04

FOTO/ Një pyetje e vështirë për kryeministrin…

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto me djalin e tij të vogël Zahon.

Përbri fotos Rama shkruan “Kur dëgjon pyetje të vështira😊”. Mesa duket djali i vogël e ka vënë përballë “vështirësisë” për t’iu përgjigjur pyetjeve të tij. 

22814188_10155262337006523_4448206292283563573_n

October 28, 2017 19:04
Komento

6 Komente

 1. betixho October 28, 19:34

  Përshendetje z.Rama!
  Pyetjet e Zahos, do bëhen gjithmonë e më të vështira,por besoj e keni gati përgjigjen e artikuluar nga një filozof Anglez dhënë djalit të tij,atëherë kur nuk i dha dot përgjigje pasi pyetja qe vërtet e vështirë:”Biri im-i tha- unë paguhem për ato që di,po të paguehsha për ato që nuk di,nuk do më mjaftonte gjithë pasuria e botës”.Edhe ata z.Rama,nuk do ta kenë të lehtë.Shëndet vetë dhe Zahos.

  Reply to this comment
 2. intelektuali October 28, 19:42

  Edi Rama njesoj si Saimir Tahiri pergjerohen dhe qajne me lot per djemte e tyre te vegjel, por kane harruar totalisht se edhe Komisari i Policise se Vlores dhe Fierit ka djem dhe femij te vegjel te cileve ja masakruan me trillime dhe genjeshtra babane e tyre vetem sepse beri detyren e tij si nenpunes shteti.

  KU E KA ZANAFILLEN KJO SIMBIOZE?

  Kur Sokoli djali me i vogel i Enverit e pyeste per ndonje detyre shtepie ne matematike ai i thonte:

  SHKO DHE PYET SILLON SE UNE PO TE DIJA KAQE SHUME DO TE ZGJIDHJA NJE PUNE TJETER.

  Keshtu edhe Edi Rama me Zahon e tij, por ke te pyese Zahoja i vogel?

  sepse:

  Ministri Ahmetaj qe sipas gjasave eshte me i dituri ne Kabinetin Qeveritar qe Edi i ka besuar LEKAT e Shtetit ka mbaruar Filloqylin per Anglisht dhe nuk e ka haberin per pyetjet e Zahos se vogel

  atehere:

  KE DUHET TE PYESE ZAHOJA PER TE ZGJIDHUR DETYRAT E TIJ?

  Reply to this comment
 3. Lisi October 28, 19:45

  Ju lutem shumë ,
  mos e degjeneroni gazetën . Ç’na servirni , doni të na bëni të qeshim apo të filozofojmë ?!
  Ky ” lajm ” , vetëm se të acaron sistemin nervor !
  Ç’u duhen shqipëtarëve pordhët e Zahos dhe babait të Zahos ?
  Doni t’a bëni të urryer Ramën ?
  Po , kjo është mënyra më e mirë !

  Reply to this comment
 4. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. October 28, 22:21

  Rritja e kultit te individit nuke ka brire,o gazetaruce.Sot fjalen e dites e ka Vettingu si domosdoshmeri per palopolitikat e palo qeverite ku ben pjese dhe babai i Zohos.Mjaft me,me servilizma qe shkelin mbi gjakun e vitikave te pafajshme.Jane mijra nena e gra te veshura me te zeza si dhe mijra femije jetim,dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga fuqia e riciklimit te botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh e hymne ndaj bastardeve,qe nuke kane te ndalur ne ligesi.Didhuni e perdridhuni,po vjen dita qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet,duan apo nuke duan,bijte e eterve dhe mostrat e tyre.Besoni dhe binduni drejtesia do te behet se e kerkon SOVRANI,USA dhe BE-ja qe i ka bekuar Zoti si lidere te nje bote vertet te lide e demokratike dhe ne progres njerezor.

  Reply to this comment
 5. info analitike October 29, 11:16

  I mjeri Zaho per babane qe ka! Po e edukon me paranojat e tij prej adulti me mendje adoleshenti problematik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*