Foto/ Pamja që tronditi njujorkezët: Putini përqafon Trumpin shtatzënë!

February 16, 2017 20:43

Foto/ Pamja që tronditi njujorkezët: Putini përqafon Trumpin shtatzënë!

Njujorkezët të cilët këto ditë kanë ecur rrugëve të qytetit, kanë hasur në një pamje që nuk kanë mundur t’i shmangen.
Një fotografi e varur në ndërtesat e Nju Jorkut shihet presidenti rus Vladimir Putin teksa përqafon presidentin amerikan Donald Trump i cili është paraqitur shtatzënë.

Kjo tingëllon çuditshëm, por në fakt është një fushatë që sipas autorit përçon një mesazh të fuqishëm. Ai thotë se përmes saj ai pretendon të përçojë dashuri dhe se dashuria mund urrejtjen.

Marrëdhëniet e Putinit dhe Trumpit, nëpër mediat amerikane por jo vetëm, ishin bërë frymëzim për dizajnuesin që krijojë fotografinë e kësaj fushate, transmeton lajmi.net.

Ai këtë fotografi qesharake e “pushtuar” nga dashuria e ka prezantuar pikërisht në ditën e të dashuruarve Shën Valentini (14 shkurt).

Ndër tjera autori ka thënë se njerëzit mund të qeshin me foton, duke e komentuar në mënyra të ndryshme, mirëpo kjo skenë për njujorkezët nuk ishte aspak qesharake.


Dashuria dhe urrejtja ishin moto e kësaj fushate ku u përcoll me hashtag (#lovethroughthate)

February 16, 2017 20:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*