FOTO: Pamjet nga ajri, çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian

January 7, 2020 09:05

FOTO: Pamjet nga ajri, çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian

Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë ushtarak, Qasem Soleimani.

Soleimani u vra në një sulm amerikan me dron në Irak të premten, me urdhër të presidentit amerikan, Donald Trump.

Lideri Suprem i Iranit, Ayatollah Khamenei ka udhëhequr besimtarët dhe në një moment është parë duke i rrjedhur lotët.

Irani është zotuar se do të “hakmerret ashpër” për vdekjen e Soleimanit.

j.l./ dita

January 7, 2020 09:05
Komento

6 Komente

 1. demo January 7, 11:52

  Si mizat ne mut.Ashtu do te hakmerret.

  Reply to this comment
  • Jane te tmerruar ng aperpikmeria amerikane January 8, 00:17

   I ka zene tmerri! Duan te ngushellojne njeri tjetrin. Jane tmerruar nga perpikmeria amerikane ne hedhjen ne ere te Sulej-leshit dhe kthimin ne avull helmues te terrosisteve. z. Trump i dergoj direkt ne Ferr maskarenjte, atje ku e meritojne te jene! Bravo Presidenti Trump!

   Reply to this comment
 2. Arben January 7, 13:48

  Mbi 1 milion njerëz

  Reply to this comment
 3. Dash Pacja January 7, 14:39

  Arben,
  qenke shume i dobet ne lenden e arithmetikes.

  Reply to this comment
 4. intelektuali January 7, 15:20

  Ne varrimin e pederastit Enver Hoxha kishte me shume njerez qe qanin:

  MWE LOT KROKODILI

  Po cfare donte ky kriminel xhihadist ne Irak?

  sepse:

  Pyetja llogjike qe e ben gjithe Bota Demokratike ka mbetur pa pergjigje nga kriminelet me pushtet ne Iranin Armik te Sadam Huseinit.

  Reply to this comment
 5. o papas January 7, 19:30

  Zoterinj te gazetes “Dita” eshte ne nderin tuaj te largoni nga faqet e gazetes suaj “te pa cipet , plehun e shoqerise njerezore” ..! Na vjen turp ti lexojme ato komente e jo me te shkrruajme te tilla ..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*