FOTO: Pamjet që shokuan Kaliforninë

December 23, 2017 14:09

FOTO: Pamjet që shokuan Kaliforninë

Në Kaliforninë e Jugut dhe në Arizona, banorët mbetën pa fjalë për pamjet që panë në qiell mbrëmjen e së premtes, kur drita të bardha u shfaqën në qiell.

Të gjithë nuk hezituan të kapnin pamjet e rralla dhe t’i postonin në rrjetet sociale.

Shumica shkruante se bëhej fjalë për jashtëtokësorë.

Megjithatë, nuk bëhet fjalë për asgjë të tillë.

SpaceX lëshoi 10 satelitë në orbitën e Tokës.

Për reagimet e shumta në rrjetet sociale, pati edhe një përgjigje me ironi nga Elon Musk:

“Anije kozmike bërthamore aliene nga Koreja e Veriut”, shkroi ai.

 

 

December 23, 2017 14:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*