FOTO/ Parakalimi i qeverisë në bulevard, Rama kalon semaforin me të kuqe. Çfarë i tha gazetares

September 13, 2017 18:00

FOTO/ Parakalimi i qeverisë në bulevard, Rama kalon semaforin me të kuqe. Çfarë i tha gazetares

14 ministrat dhe kryeministri Edi Rama kanë bërë betimin sot para Presidentit të Republikës Ilir Meta në nisje të detyrës së tyre zyrtarisht.

 

rama-me-ministrat-ne-rruge-1

rama-me-ministrat-ne-rruge

Pas ceremonisë në Presidencë ku u bë edhe një foto në grup, kryeministri Rama së bashku me ministrat kanë përshkruar rrugën e kthimit për në godinën e Kryeministrisë më këmbë.

rama-me-ministrat-ne-rruge-2

rama-me-ministrat-ne-rruge-5

Sipas raportimit të “BalkanWeb”, Rama dhe ministrat kanë kaluar me semafor të kuq pranë Presidencës por ama janë ndalur tek semafori i dytë.

rama-me-ministrat-ne-rruge-6

Në momentin që gazetarja e News 24 i ka kërkuar një opinion për betimin në Presidencë, kryeministri i ka kërkuar të respektojë rregullat. “Respektoni semaforin”, i është drejtuar ai gazetares së News e “BalkanWeb”.

rama-me-ministrat-ne-rruge-7

 

September 13, 2017 18:00
Komento

1 Koment

  1. Arben September 13, 19:05

    LIDER BOTROR

    RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*