Foto/ Pata në sulm për të mbrojtur të vegjlit e saj

May 5, 2016 11:36

Foto/ Pata në sulm për të mbrojtur të vegjlit e saj

E kush nuk i mbron me gjak fëmijët e vetë? Kështu edhe kjo vajzë ra pre e sulmit të një pate, ndërsa bashkë me motrën e saj më të madhe dhe dy vëllezërit kishte shkuar për të parë të vegjlit e patës.

Sapo 5-vjeçarja Summer Gidden, bashkë me motrën 17-vjeçare dhe dy vëllezërit, u afruan pranë zogjve të patës, “nëna” nisi sulmin frontal.

Në foto shihet pata e cila e ndjek vogëlushen, e kap me sqep në kokë. 5-vjeçarja duket e tmerruar dhe në një moment rrëzohet në tokë.

Vajza e vogël përveç panikut që ka kaluar, nuk ka pësuar lëndime.

 

pata-2

pata-3

pata-4

May 5, 2016 11:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*