FOTO: Prifti në SHBA shpërndan ujin e bekuar me pistoletë plastike

May 18, 2020 11:29

FOTO: Prifti në SHBA shpërndan ujin e bekuar me pistoletë plastike

Një ide e veçantë që ka bërë xhiron e botës ajo e një prifti amerikan në Ditroit, i cili ka vendosur të bekojë nga larg besimtarët me anë të një pistoletë lodër me ujë, shkruan Daily Mail.

Fotografitë e tij e kanë kthyer në priftin më popullor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në fakt në respektim të distancës së sigurisë, për shkak të pandemisë së koronavirusit, prifti përdor një pistoletë lodër uji për të hedhur ujin e bekuar drejt besimtarëve që ndodhen në automjetet e tyre.

I pajisur me maskë dhe doreza, pavarësisht numrit shqetësues të rasteve më Covid-19 në territorin amerikan, prifi nuk ka hequr dorë në asnjë moment nga detyra e tij.

Në Ditroit, prej 30 vitesh ai nuk donte që besimtarëve t’u mungonte bekimi.

Dhe kështu ideja e lindur fillimisht për të zbavitur fëmijët e kishës, pasi u miratua dhe nga një mjek, u përhap dhe tek besimtarët e rritur.

Në fakt mjeku tha se përvecçe një veprim i sigurtë ishte dhe zbavitës.

Vetë  mjeku ishte i pari së bashku me djalin e tij që vrapoi të merrte bekimin jashtë kishës.

j.l./ dita

May 18, 2020 11:29
Komento

3 Komente

 1. Gzim Kulufi May 18, 14:56

  Pale sa te prekur me koronen ka sheruar ky prifti me maske!? Vetem ishalla nuk e sheh Trumpi, se do i thote qe po ben propagande kineze permes pistoletes plastike te prodhuar ne Kine! Jepi prifto, se po te vjen dhe hoxha mbrapa, duke lexuar arabisht kuranin! Te dy do e shpetoni boten!

  Reply to this comment
 2. Shefqet Cela May 19, 19:19

  Jam kurioz. Si e bënte.Duke ja hedhur gjithë sallës apo sheshit? Afër mënç jo, se pistoletë lodër ishte.
  Më rezulton se i bekonte çaçkë më çaçkë vetëm ata që ishin më afër.
  Lum doktori që doli i fituar me gjith djalë!

  Reply to this comment
 3. Shefqet Cela May 19, 19:20

  Jam kurioz. Si e bënte.Duke ja hedhur gjithë sallës apo sheshit? Afër mënç jo, se pistoletë lodër ishte.
  Më rezulton se i bekonte çaçkë më çaçkë vetëm ata që ishin më afër.
  Lum doktori që doli i fituar me gjith djalë!
  Prite kur ta bëjnë edhe tek ne për Bajram!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim