FOTO: Pas protestës kundër ndërtimit të Teatrit të ri fshihet Basha?

June 11, 2018 19:48

FOTO: Pas protestës kundër ndërtimit të Teatrit të ri fshihet Basha?

Sindikata e Artistëve, e cila kërkon medoemos të kundërshtojë ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, duket se i merr udhëzimet nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Drejtuesit kryesorë të kësaj sindikate janë fotografuar sot pasdite  me kreun e PD-së, vetëm pak orë para protestës së radhës.

Grupi i protestuesve drejtohet nga ish-drejtori i Teatrit Kombëtar të Komedisë në kohën e qeverisë Berisha, Kastriot Çipi.

Ky i fundit njihet si pjesëmarrës aktiv në aktivizimet politike të Partisë Demokratike.

Me Bashën, shihen edhe dy anëtarë të tjerë të kryesisë së Sindikatës së Artistëve të Skenës dhe Teatrit, Taulanta Jupi dhe Edmond Budina.

 

s.a/dita

June 11, 2018 19:48
Komento

10 Komente

 1. P artistic babalokrati! June 11, 20:02

  Artistet e bythes parazite te politizuar qe paguhen nga taksat e Shqipetareve!Turp o faqezinj babalokratike!

  Reply to this comment
  • Thanasi qe ta plasi June 11, 20:13

   Qe je rrote k… duket por mos e diskretito veten tende duke perdorur shprehje te ripjerdhjes.

   Reply to this comment
   • Thanasi qe i plasi brenda June 11, 21:30

    Ty Thanas te ka plasur k brenda sumes dhe te jane prishur vjaskat e sumes por edhe te atij objekti te bute qe ke nen kafke qe vetem tru nuk eshte. Pi ilacet o shpellar pastaj dil dhe komento

    Reply to this comment
  • eno June 11, 23:51

   Sulmi qe po i behet ministrit te mbrendeshem eshte sulmi i bere nga segmente te krimit te organizuar te lidhura me pd ne dhe pushtetin e korruptuar gjyqesor qe sot po gjendet nen presion si pasoje e vetingut ne drejtesi dhe ne polici por dhe per shkak te rezultateve te aksioneve te policise ku ka rritje te ndjeshme te zbulueshmerise se autoreve te krimeve dhe goditjes se krimit vecanierisht atij te organizuar.

   Reply to this comment
 2. Loje pazaresh June 11, 20:26

  Padyshim qe eshte Basha, por jo se i plasi per aktoret e teatrit apo per ate ndertese te kalbur
  Eshte presioni i bashes ne vazhden e pazareve me ramen , pra pazaret qe kane qe te dy me ndertusit oligark se kush merr me shume pjese

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu June 11, 20:36

  Per Mond Budinen mos e rruani bythen, dikur e kapi Saliu prej zhelesh i futi nje shkelm bythes dhe e deboj nga PD.
  Rob qe nuk i hyn ne pune askujt edhe gruan e mori me gjithe vic nga pas, ai nuk eshte per vete de te jete per te tjeret, nuk mbahet mend qe kur eshte larguar nga teatri, eshte rob qe perdridhet e flet si kurvat, ne kete drejtim ngjan shume me Lulushin.

  Reply to this comment
 4. 2plus2 June 11, 21:29

  Kuksianeve ja uzurpoi protesten basha, teatri inicion proteste per artiste me drejtim nga basha

  Reply to this comment
 5. Babalokrati nga Bathorja kunder parishjes se s(t)alles teatrit! June 12, 00:28

  Mbledhje babalokratike me babalekryekarin!

  Reply to this comment
 6. Kopshtari June 12, 08:13

  Ka ndonje te keqe ne kete vend pas te ciles nuk fshihet Basha? Po bej nje pyetje retorike qe te gjthe ja dine pergjigjen.

  Reply to this comment
 7. katarakti June 12, 13:08

  Une nuk e kuptoj kete kryeministrin! Artistet i thençin nuk duan tu prishet teatri! Shume bukur. Lereni t’i zere brenda. Perse u dashka tu ndertosh teater te ri?! Lerini aty ku jane. Derri do lluce te zhgryhet. Keshtu edhe keta artistet. Duan teater te vjeter. Shume bukur. Ku eshte problemi ketu?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*