FOTO/ Protesta të dhunshme në Prishtinë, opozita përleshet me policinë

November 18, 2015 12:50

FOTO/ Protesta të dhunshme në Prishtinë, opozita përleshet me policinë

Në qendër të Prishtinës po zhvillohen protesta të dhunshme.

Protestuesit opozitarë u përleshën me policinë, duke shkaktuar edhe dëmtime nëpër xhamat e ndërtesave.

Forcat speciale është rreshtuar te ndërtesa e Qeverisë ndërkohë që protestuesit janë pajisur me shishe me ngjyrë edhe gurë të cilët po i hedhin në drejtim të policisë dhe qeverisë.

Në shesh ndodhet edhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, i cili është në kërkim nga policia. /Dita/

 

2_1447846711-8668267 5_1447846788-5143557 6_1447846860-2153332

November 18, 2015 12:50
Komento

6 Komente

 1. maks November 18, 12:59

  sherbimi me i madhe qe po u beni serbeve o albin nuk merret pushteti me revolucion por me vote

  Reply to this comment
 2. Benoni November 18, 13:17

  Kete kaos e solli peshqesh BE kur e la Kosoven 7 muaj pa qeveri si e si mos behej kryeminister R. Haradinaj. Tani keshtu ndodh kur opozita eshte me e madhe se qeveria kukull e Mustaf-Thacit qe i thote SHENDET c”do pordhe qe vjen nga BE.

  Reply to this comment
 3. shqiptar sharri. November 18, 13:18

  Bini trima isa mustfes dhe hashis se nuk jan ma te mir sesa toptani,pra mjer ata shqipfoles qe kan bere karier ne emer te gjakut te jasharve,dhe karier ne emer te lladrovit pra femit dhe luanit haradinit apo zahir pajazitit e komanoves dhe shum luftetarve tjer,mjer hashim thaqi qe doli tradhtor me damk per karier shiti kosoven te serbia bashk me isa mustfen,njeriun e rahman morines dhe te milloshevicit.Tradhtaret jan ende te forte se kan perkrahjen e serbis dhe te rusis,por mjerishte dhe te amerikes dhe perendimit prandaj ju them opozitarve te ken kujdes,kujdes kujdes.

  Reply to this comment
 4. LORA November 18, 13:57

  Mbeshtes rezistencen e Vetvendosjes,si aksionin e vertete politik patriotik ne sherbim te afatgjate te qytetareve te shtetit te Kosoves.
  TUNG.

  Reply to this comment
 5. Daku November 18, 14:24

  Ku eshte plaku Mere qe Vetvendosjen e quajti Vetfundosje? Turp per kedo qe e sulmoi Vetvendosjen, kete perfaqesi reale politike te c”do kosovari.

  Reply to this comment
 6. Arben November 18, 15:43

  PERPARA VETEVENDOSJE

  ZAJEDNICA NUK KALON

  GJITHE SHQIPETARET JANE ME JU.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*