FOTO: Publikohen fytyrat, këta janë autorët e Masakrës së Reçakut

January 16, 2020 16:28

FOTO: Publikohen fytyrat, këta janë autorët e Masakrës së Reçakut

Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në detyrë Behgjet Pacolli, i njohur për posedimin e shumë dokumentave që provojnë krimet serbe, së fundi, në kuadër të përkujtimit të Masakrës së Raçakut ka publikuar fotot dhe dosjet e autorëve të saj.

“Për rikujtim: Këta janë disa nga kryesit e masakrës së Reçakut. Kosova nuk do të harrojë asnjëherë”, ka shkruar Zyberaj në Facebook.

j.l./ dita

January 16, 2020 16:28
Komento

10 Komente

 1. Alksander Vuçdobić January 16, 18:34

  E hengri, e hengri bir’i kirves!!

  Reply to this comment
 2. HISTORIAN January 16, 21:48

  I PAHARUAR KUJTIMI I KETYRE NJEREZVE TE PAFAJSHEM ..KY GJENOCID I SERBOKRIMINELAVE , DO KALOJNE SHEKUJ E NUK DO HAROET . ASNJE SHQIPETAR NUK EDO KEMBEN E KEQE TE DJALLEZUAR TE KETYRE NQELBESIRAVE NE MBARE SHQIPERI E KOSOVE , ASHTU SIC SILLEN KRIMINELAT KUR MARIN VESH QE NE SERBI TURISTI ESHTE SQIPETAR E I BEJNE NJE MIJE TE ZEZAT ..KEMBE SHQIPETARI NE ATE NEVOJTORE TE MADHE PA DET QE QUHET KRIMSERBI ..FTU RACE DINAKE E KRIMINELA FTUUUU QENER TE BALLKANIT.

  Reply to this comment
 3. mirel January 16, 23:46

  Shikojini mire Miqte e Ramutit

  Reply to this comment
 4. Genti January 17, 06:49

  Lereni gjenocidin e Serbeve, po shikoni gjenocidin qe eshte bere e behet Shqiperise e Shqiptareve keto 30-vite nga monstrat e politikes qe i kemi ende ne krye te qoshese. As pushtuesi me i eger nuk do ta krijonte kete masaker brenda llojit. Merremi me zilet e botes, por nuk i degjojme fare kambanat tona.

  Reply to this comment
  • agon January 17, 08:22

   Ashtu është si thua ti po këta mostra janë shumë të lidhur me ata Serbë që thua ti ti lëmë duket sikur punojnë në lidhje me njëri tjetrin …

   Reply to this comment
   • Genti January 17, 13:59

    Kane kohe qe punojne me njeri tjetrin per te njejtet pronare. Shume shume kohe. Punojne ende, bile me ngushte se kurre. Por shumica e bagetise nuk e kupton, sepse eshte e fokusuar te brockullat Nacionaliste, Politika dhe dezinformimi qe ju serviret gratis 24 me 7.

    Reply to this comment
 5. Arben January 17, 08:10

  10,000 euro koka kush i ekzekuton.

  Reply to this comment
  • turkalvane January 17, 10:13

   Arben o sperme turku. Sulltani jot po investon te jezitet ne serbi kurse te byrazeret arnaute nuk hedh asnje koker lire po nuk u ndertuan xhami ne shkembim ! ci thua kesaj ti ? Apo sulltani ka gjithmone te drejte.

   Reply to this comment
   • Arben January 17, 12:58

    Zotëri, këta janë kriminelë, si thua ti të.behët raprezaljet ndaj të gjithë serbëve??!!

    Këta duhet të paguajnë për masakrimet e civilëve. Paqja duhet të arrihet, vetëm pasi të jenë denuar kriminelet, të jetë kërkuar falje për krimet dhe të dëmshpërblehen familjet. Janë kërkesa shumë normale dhe vuçiç që nuk i pranon nuk do paqe.

    Reply to this comment
    • Genti January 17, 13:42

     @Arben.

     Kur te kerkoj falje Erdogani per pucin qe organizoi ndaj vetes, duke masakraruar me 100-ndra Turq, popullin e tij dhe ti demshperblej familjet e tyre, atehere mund te gjejme drejtesi tjeterkund. Sa per ato 10000 Euro qe flet, mos u shtrengo shume se ti u qi…..ve ne bythe per 50 Euro qe dhurove per termetin, dhe pastaj pate edhe paturpesine qe te komentoje se doje te te ktheheshin. Kjo e bazuar te komentet ketu te Dita.

     Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim