A do ta shihnim një ish-kryeministër shqiptar kështu?

August 26, 2016 13:00

A do ta shihnim një ish-kryeministër shqiptar kështu?

Deri disa muaj më parë, ai ishte njeriu më i rëndësishëm në Britaninë e Madhe. Në çdo hap shoqërohej nga makina të shumta, badigardë dhe kamera të shumta.

Por, pas Brexit, David Cameron është një njeri i lirë, duke qenë se ai e humbi betejën për të mbajtur Britaninë në Bashkimin Europian dhe për këtë arsye dha dorëheqjen si kryeministër.

49-vjeçari është fotografuar dje si një njeri krejt normal, duke ngrënë në rrugë zbathur dhe krejt i përhumbur.

David Cameron was snapped by a passer-by enjoying fish and chips on his holiday in Cornwall

The loss of power: Her majesty Queen Elizabeth II makes historic visit to 10 Downing Street and sits with Prime Minister David Cameron at the UK government weekly cabinet

Mr Cameron leaves Number 10 Downing Street for Prime Minister's Questions in July this year, before he handed over the keys to the most powerful office in the country to Theresa May\
The loss of power: Her majesty Queen Elizabeth II makes historic visit to 10 Downing Street and sits with Prime Minister David Cameron at the UK government weekly cabinet

 

August 26, 2016 13:00
Komento

12 Komente

 1. ??? August 26, 12:19

  Eshte ne plazh duke ngrene “fish&chips” o gazetar. Cfare te keqe ka ketu, te gjithe e kemi bere, edhe ai njeri eshte si gjithe te tjeret.
  Ju ne Shqiperi nuk arrini ta konceptoni dot sepse “ngordhni” per pak luks. Dhi e zgjebosur dhe bishti perpjete ai tip qe ka shkruar kete. Nuk edukohet shoqeria me shkrime te tilla idiote. Kur do ta kuptoni ju se kryeminister eshte vetem pune shteti dhe jo biznes?

  Reply to this comment
  • intelektuali August 26, 12:52

   Kjo tregon sa larg ne demokraci eshte Anglia-Mbreteria nga Shqqypina-Komuniste. Po pse a e mendon dot Enverin, Saliun, Nanon, Liken apo Edvinin ne kete gjendje pasi te ishin larguar nga pushteti me miliardat e vjedhura dhe te grabitura alla Fullan Kusari i Thesarit te Shtetit? Shikoji pinjollet e ketyre vampireve komuniste me Ferraret e tyre, ose ne Jahtet lluksoze duke kryqezuar detra dhe oqeane dhe pastaj kthe pergjigje ne DITA.

   prandaj:

   Mos u cudit fare se nje fotografi ne vendin dhe momentin e duhur tregon shume.

   Reply to this comment
 2. Monika Kryezeza,motra e Sllobodankes August 26, 12:38

  Redaksi,perdor shkallen e krahesimit me KRRIMINELET antishqipetare me imunitet ne perjetesi:
  Berisha,Nno,Berisha,Meta,Berisha,Pellumbi,Berisha,Mejdani,Berisha,Blushi,Berisha,Bode,Berisha,Meksi, E TERE SALISJANET E METISTET SALISJANET E SOCIALSSALISTET QE 25 VJET JETOJNE SI KANIBALE ME GJAK FEMIJESH SHQIPETARE TE PA NGRENE!

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... August 26, 17:05

   Kjo do te thote se bota qe ne aspirojme udhehiqet nga qenje njerezore, normale dhe krejtesisht me jete te plotesuara.

   Ndersa bota jone aktuale udhehiqet nga qenje jonjerezore te babezitura dhe me shpirt dhe bote te brendeshme krejtesisht te varfera dhe te boshatisura.

   Reply to this comment
 3. anticensurë 25642654 August 26, 12:42

  “49-vjeçari është fotografuar dje si një njeri krejt normal”
  pikërisht një njeri normal dhe jo një “legjendë”e gjallë shqiptare!!ai e ka ditur që kur i ka hyrë politikës se është një njeri normal dhe jo si politikanët tanë që kujtojnë se janë perënditë e gjalla!se janë ata dhe vetëm ata që janë zgjedhur nga fati ose nga zoti vetë për të SUNDUAR popullin!!
  dhe tek ne sheh ndonjë gjë të tillë,por i vetmi ndryshim është reklama dhe jo e vërteta!!
  sa për “dhe krejt i përhumbur.” ja keni futur kot!!thjeshtë një idiotësi e karabushëve që e quajnë veten gazetarë!!mund të kishit gjetur një fjalë tjetër që ti përshatej momentit!!

  Reply to this comment
 4. info analitike August 26, 12:52

  Ne albanistan nuk mund te konceptohen keto gjera se ne jeni mesuar qe kush i hyn politikes te jetoje ne luks dhe rehati ne stil ballkanik. Prandaj nuk behen njerez shqiptaret e nuk behet vend per te qene Shqiperia. Cameron kreu detyren e vet si politikan tani mund te beje jeten e vet si cdo gjytetar britanik.
  Une e kuptoj qe ju i doni te gjithe si Tony Blair ne sherbim te diktatoreve neper bote e helikoptere personale por ja qe ka edhe shembuj si Cameron.

  Reply to this comment
 5. Rober te Lindur August 26, 13:30

  Kjo e mban te lire Perendimin, o matufe Kryezeze!
  4 apo 8 vjet ne pushtet, je Ne Sherbim.
  Pastaj, kthehesh mes njerezve, ne jeten e perditshme…

  Po ju jeni lindur rober: prej vitit 1941 jeni nen hyqmin e Enver Hoxhes dhe prape bini permbys per te! Na fal Enver qe…nuk ngordhem ne per Ty!

  Reply to this comment
 6. MH August 26, 16:20

  Me garanci 100% ka kopjue ish kryeministrin Berisha.Ky i joni han fasule Vicidolit qe kundrmon deri ne largesi.Ndaj se kapin aparatet fotografike.

  Reply to this comment
 7. fteri August 26, 17:59

  Ishë kryeministri Britanik Kameron nuk ka frik nga fyerjet ,dhuna dhe hakmarrjet e mundëshme pasi nuk ka vjedhë ,nuk ka vrarë njerëz në bulevard,nuk ka hap zjarrë kundër popullit vet,nuk ka shitur teritore atdheut,nuk ka hapur e vjedhur depo të ushtrisë ,nuk ka vënë ekzploziv në shtylla të tensionit,nuk ka përvetësuar toka të tjerve,nuk ka shkatrruar me turma e përgjakur sheshet e britanisë me gjak për të vjedhur votat dhe për të qëndruar në pushtet,por dha dorheqjen vullnetarisht kur britania votoi daljen nga BE-ja ,dhe tani nuk lëviz me truproje si lëviz Berisha,F.Nano e tjerë ishë pushtetar hajdut të kriminalizuar në lumin e llumit e të hajdutërisë ,krimit dhe korrupsionit të sigurimit të pasurisë prrallor për vete dhe brezat që vijnë.Njeriu i pastërt është edhe njeri i lirë ,njeri i madhë që lëvizë lirshëm në atdheun e tijë.

  Reply to this comment
 8. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... August 26, 18:55

  Po ky “koqja” nuk ka menduar si Saleh qe griu Shqiperine se bashku me familjen, duke vrare e duke marre cfare u ka zene syri dhe cfare u ka kapur dora e rron si pasha.

  Reply to this comment
 9. XXXL August 26, 18:58

  Shikojeni Cameron me cfare qytetaresh eshte rrethuar me gabel nga Iraku apo india dhe ne krahun tyjeter me kineze, kjo eshte popullsia e ardheshme e G.B.

  Reply to this comment
 10. gjermani i fundit August 27, 00:09

  Nuk eshte kaq e thjeshte sa e beni ju_ edhe nje foto e tille eshte pjese e propagandes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim