FOTO: Një ditë përpara protestës, Rama heq skelën mbrojtëse te Kryeministria

March 15, 2019 22:03

FOTO: Një ditë përpara protestës, Rama heq skelën mbrojtëse te Kryeministria

Kreu i qeverisë Edi Rama ka befasuar me veprimin e fundit.

Siç duket edhe nga fotot e bëra mbrëmjen e sotme, ai ka vendosur të heqë skelën mbrojtëse para Kryeministrisë, një ditë para protestës së opozitës.

Vendimi duket befasues, duke qenë se skela është përdorur për të penguar protestuesit që të hyjnë në Kryeministri.

Aq më tepër që Lulzim Basha e Monika Kryemadhi kanë paralajmëruar, se protesta e kësaj të shtune është vendimtarja për të rrëzuar Edi Ramën.

l.h/ dita

March 15, 2019 22:03
Komento

9 Komente

 1. avduli qe ta nguli March 15, 22:15

  KA BER SHUME MIRE BILE TE HAP DHE DYERT TE COJ JO ME SHUM SE 5 POLIC INJORIMI ME I I MADH QE MUND T JU BEJ KETYRE DEBILAVE

  Reply to this comment
 2. MH March 15, 22:35

  Gjeja ma mend qe ka ba kryeministri ne kunderpergjigje ndaj protestuesve.Ka hequr skelen mbrojtese.
  Origjinal dikur ne kohen e monizmit kur kane ulur nga Katundi shllak jo ma pak se 20 burra te lidhun me pe leshit.Nga qe mungonin paisjet (bylyzyket).I porositen: Kush ta kepusin penin e leshit do pushkatohet ne vend.Nga Shllaku e deri ne Shkoder rruge malore me ngjitje dhe zbritje nuk u keput asnjihere peni pe leshi.
  Keto protestuesit le ta provojne dhunen ndaj institucionit te kryeqeverise.Do ngelin te faktuem ne perdorimin e dhunes.Si mizat ne letra mizash.Para gjithe diplomacive perendimore.

  Reply to this comment
 3. DALLTON March 15, 22:44

  Me kete veprim qe ka bere Edvin -Rama i takon nji “bravo”,por ta kish bere me pare per ta diskretituar Lulezim-Bashen dhe Monika -Kryemadhin ,sepse protestuesit do thyejne xhamat dhe dyert dhe do marrin nga nji cope dru ashtu si vepruan pare 2-viteve tek liqeni artificial dhe asnji gje me teper .Lulezimi i di shume mire ligjet e perendimit ,por e komandon Sali-Karaxhici ne demokraci nuk ka dhune.

  Reply to this comment
 4. Koli March 15, 23:46

  Di nji mut Bashuk shalngjituri.Ai eshte nje anadollak.

  Reply to this comment
 5. Aleksander Thana March 16, 00:08

  Veprim I drejte, por edhe shkopi I policit duhet te qendroje drejt ne kurrizin e vandaleve !

  Reply to this comment
 6. Arben March 16, 00:33

  E hoqi vete, e??

  Uaaaaaaa!

  Reply to this comment
 7. fati March 16, 05:44

  Jo po ia hoqe ti o Arben karagjozi. Kush tjeter mund te urdheronte nje gje te tille? Sa me pak hajvaner te tille si ti Arben, aq me mire.

  Reply to this comment
 8. fteri March 16, 06:27

  Bravo Edi ! Por edhe deklaratat kërcënuese te dyshes Bashovit të Rusisë dhe Munikës lesh-e lisë nuk mund të shpërfillen me bandën e çakërdisur të mercenarve zjarrëvënës të kalitur në shkollën profesionale të shpellarve të XHelal Mëzatit ata që kan shkatrruar e djegur shqipërinë,përsëri investojnë agjenturat serbo=ruso -greke me agjentin e vjetër të tyre Sali Shpellarin ,përsëri hedhin këto mercenar në kryengritje me bidon të benzinës në dorë djegin kryeministrinë ,që të pengojnë ,zvarrisin e mërzisin edhe bashkimin e shqipërisë me BE.

  GJithë kjo mosbindje ,kundërshtim , përçarje e helmim të kësajë opozite deri në dorzim të mandateve ka një mbështetje armiqësore ,dhe financim të agjenturave të huaja me qendër rusinë për destbilizim .Kjo duket qartë në agresivitetin e fjalimeve të tyre mjerane.Je ti detyruar të ecësh nëpër mina deri sa populli të mos u shkojë më mbrapa.Parlamenti duhet të marr një vendim historik se çdo deputet që dorzon mandatin për të ardhë në pushtet ,që shkel rëndë parimet demokratike të mos lejohet më të zgjidht KURRË MË -DEPUTET.

  Reply to this comment
 9. Xhabir Zejnuni March 16, 13:50

  Po te isha si Edi Rama, nuk do lija as edhe nje polic para institucioneve.
  Po ashtu, do i lija edhe dyerte e HAPURA te ketyre institucioneve.
  Do ishte injorimi me i madh qe do i behej ketij manipulimi politik.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim