FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër

August 1, 2018 12:30

FOTO: Rama nis pushimet, kafe buzë detit dhe mesazhi në libër

 

Kryeministri Rama ka nisur pushimet  dhe këtë e ka treguar ai vetë përmes një video-je të shkurtë në instastory (në Instagram) ku shfaqet buzë detit duke pirë kafe, ndërsa në filxhan shihet i stampuar simboli kombëtar.

Shoqëruesi më i mirë në kafen e mëngjesit për kryeministrin, të cilin ka dashur ta ndajë me ndjekësit e tij duket se është libri, ku lexohet një shprehje e veçuar nga David Ogilvy  “Idetë e mëdha vijnë nga e pandërgjegjshmja. Por, e pandërgjegjshmja juaj duhet të jetë informuar mirë ose ideja jote nuk do të ketë kuptim.”

l.h/ dita

August 1, 2018 12:30
Komento

16 Komente

 1. QInam QIrio QIriazi August 1, 12:45

  ‘Gjalle sa ishe kare therrisje
  dhe tani dore nuk hoqe
  mor tu befte varri loqe
  Shqiperija kashte e KOQE

  Reply to this comment
 2. liri August 1, 13:01

  unconscious – pavetedije. e pavetedishmja.
  Pandergjegje – unconscionable, ruthess.

  Sepse: Krimineli esht pa ndergjegje.
  Mendimi vjene pavetedije.

  Sidoqofte: psikologjia e quan kete Freudsche Fehlleistung – gabim freudian, qe ndodhe nese nje person pavetedije thote te verteten sepse vetedija nuk mund te kontrolloje cdo detajl, pasi ka genjyer per shume gjera!

  Pushime te kendeshme o kryejgenjeshtar dhe mos te mbarofshin kurre pushimet e nisura. I kalofsh bukur me binjaket sismian qe ke: Meten, Bashen, Berishen, Moniken dhe te gjitha fytyrat qe jane njelloje si ju!

  Pershendetje nga nje njeri i ndergjegjeshme dhe pa pare!

  Reply to this comment
  • mirel August 1, 16:19

   Sakte, interpretimi behet ne menyre te “pavetedijshme”, ose ne menyre spontane, pa paramenduar me pare,,
   Megjithate Ogivly prape thote, qe ky shperthim i pavetedijshem gatuhet brenda ndergjegjes qe me formimin e saj, me njohurite qe i ushqen, perndryshe do te ngelet irrelevante, ose e pakuptimte, ose njeri pa ndergjegje si Ramuti dhe politika shqiptare, qe ne vend te ndergjegjes se nje njeriu te pergjegjshem dhe civil ka ushqyer krimbat me te ndyre te gerryerjes se ndergjegjes, politiken shqiptare,

   Reply to this comment
 3. Konti Sbalta August 1, 13:09

  Kur “e pandergjegjeshmia informohet mire” , atehere behet e ndergjegjeshme dhe atehere edhe idete kane siguri te plote.

  Reply to this comment
 4. Arben August 1, 13:17

  Vertet nje lider botror.

  Lum si ne.

  Reply to this comment
 5. rapsodi popullor August 1, 14:16

  Hallall i ka pushimet Rama,
  popullit ala si ka ra flama?
  ket vit Rama me qeveri,
  cop u ba per Shqiperi,
  tha – do rris rroga nje here,
  por – e prapsoi prap ket vere,
  do rris pensione – tha ky hajvan,
  dhe vertet i rriti, 1 paket duhan,
  biznesin me taksa po e mbyt,
  varferia ne popull der ne fyt,
  FMN vjen dhe veshet ja heq,
  ekonomia sot si s’ka me keq,
  vetem vjedh ky soj-pushtet,
  gjendja ne popull per ibret,
  pra Rama sot e ka me hak,
  jo per pushim por per dajak,
  qe te shpetoje ky popull sot,
  nga ky trap, nga ky idiot.
  ben sikur lexon e filozofon,
  nuk eshte tjeter vec nje bufon.

  Reply to this comment
 6. BK August 1, 14:49

  Do i8shte mire te pushonte te Shkembi i Kavajes, te Cinco Cavalli qe ka zene edhe gjithe reren. Nuk do rrinte dot as 1 ore nga muzika e cmendur qe fillon qe ne mengjes e deri ne mesnate. Bravo Ministri Klosi qe del e kapardiset ne TV. Do te ulim ndotjen akustike tha, por eshte më tmerr se asnjehere me pare. Dy here e kam dhene shtepine me qera dhe te dy heret me kane ikur qe ne oren 22.00. “E pamundur te durohet me thane, megjithese mbyllim edhe dritaret”

  Reply to this comment
 7. antiharresa August 1, 14:54

  Or komentusa qadrista ,duhet te komentoni ne mediat e qadres qe tju respektojne ose te beheni pjese e komentusit denoncues digjital ne faqen e udheheqesit tuej.

  Reply to this comment
 8. enverdjali August 1, 15:12

  Po ku e kupton dot KOQJA si puna e juaj, qe i thoni emrin tuaj, ketij qe mendimet qe keni ju komentuesit per te (dmth EDI RAMES) ja di bytha. – i shkruajta keto per ju komentoni nese i kuptoni dot ato qe thashe.

  Reply to this comment
 9. Reni August 1, 15:52

  Na dergo dhe nje photo kur dhjet se ska ngel tjeter.

  Reply to this comment
 10. nje shqiptar i drejte August 1, 16:28

  Merrni nga nje brisk me 5 lama ju , Qinam , Liri , Mirel , Antiharesa e Reni dhe ia ruani Rames lart e poshte e poshte e lart . Me PD-ista si ju , Rama fshin byt.en çdo mengjez . Zagare te felliqur .

  Reply to this comment
  • mirel August 1, 18:52

   PDist je ti langaraq muti.
   Njelloj si ushtaret e Berishes fillon alabakerine dhe mbron tradhetarin Ramut ne shitjen e Shqiperise.
   I thuaj Ramutit a e zbatoi mareveshjen e Berishes per detin dhe varrezat greke?
   Mos u vono i thuaj, se po presin greket
   Uu plere e ndyre. Demek socialiste ju fara e re e ripjelles se Berishes. E shnderruat partine socialiste ne vegel te Berishizmit Ramist
   Juve duheni qerruar ne Parlament te gjithe me zjarr e benzine

   Reply to this comment
 11. katarakti August 1, 16:38

  Me ne fund nje kryeminister qe ky vend e ka pritur gjate ketyre 28 vjeteve rrumpalle. Kryeminister qe nderton dhe zbukuron. Krejt ndryshe nga egersira qe zbriti ne Tirane nga guvat e Viçidolit. Vetem injorantet e urrejne. Po ta dine mire; asnje krahasim nuk ka Rama me dy Babalet dhe presidentin me bllok. RRi shume lart tyre. Por llumi pasi shkaterroi gjithçka,pasi iu versul me pishe ne dore gjithçkaje te ndertuar gjate 45 vjeteve tani mjaullit: Pse nuk po e ben Edi kete, pse nuk po e ben ate?! Do 200 vjet te rregullohen ato qe shkaterruat ju, o vandale! A e kuptuat?!

  Reply to this comment
 12. Alban August 1, 18:22

  Une e keshilloj Edi Ramen qe te mos mbaje mjeker.

  Reply to this comment
 13. Aliu nga Selenic August 1, 18:59

  Po sikure Edi Ramen ta kishim ne krye te shtetit qe ne fillesat e Demokracise sote ku do ishim.? Shqiperia do te ishte zvicerr dhe shqiperia do te ishte ne Be bashke me pjeste e tjera qe na i coptuan.!
  C`fare te nesh fatoi na solli nje njeri” kalibal” qe shqiperin e beri cope e cika.
  Sote e per shume vjet do te na duhet te riparojem plaget qe shkaktoi i mallkueri Berisha.!
  UIne nepermes ketij mesazhi i uroi Kryeministrit pushime te kendshme dhekthim ne detyre me forca te reja.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*