Foto: Rusia ekzekuton xhihadistë me…robotë

May 2, 2018 10:01

Foto: Rusia ekzekuton xhihadistë me…robotë

11 xhihadistë janë vrarë nga forcat ruse kundër terrorizmit, gjatë një operacioni në Dagestan.

Është cilësuar si një operacion i ndryshëm nga të tjerët, pasi forcat ruse kanë përdorur robot për ekzekutimin e xhihadistëve.

Ngjarja ndodhi në Derbent, një zonë e cila gjendet 590 milje në juglindje të Volgogradit, ku Anglia do të luajë ndeshjet e saj në grupet e Kupës së Botës.

s.a/dita

May 2, 2018 10:01
Komento

1 Koment

  1. anticensurë25642654 May 2, 11:39

    çfar titulli idiot”Rusia ekzekuton xhihadistë me…robotë”
    sipas shkrimit dhe fotove nuk kemi të bëjmë me EGZEKUTIM,por me luftim ndërmjet dy palëve!!në këtë rast pala ruse ka përdorur robotë dhe jo ushtarë!
    pra kemi të bëjmë me kundërshtarë të asgjesuar me anë të makinave të telekomanduara!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*