FOTO: Sekrete të pabesueshme nën ujë

July 25, 2018 10:15

FOTO: Sekrete të pabesueshme nën ujë

Treçereku i planetit është ujë.

Gjatë kohëve janë eksploruar zona të ndryshme nënujore, por 95% e tyre janë krejt të paprekura.

Bota nënujore ruan sekrete që ne njerëzit e sotëm ende nuk i njohim.

Mrekullitë e fshehura në fundin e oqeaneve janë të pafundme.

Një qytetërim i zhdukur nën ujë?

Shikoni më poshtë një prej gjërave më të çuditshme dhe më të pabesueshme që janë gjetur deri më sot.

n.s. / dita

 

 

July 25, 2018 10:15
Komento

2 Komente

 1. MH July 25, 14:29

  Mjafte e cuditeshme teper interresante.Ku pa asnji kundershtim civilizimi i asaj kohe ishte pa diskutim i barabart me kohen sot ndoshta dhe ma i perparuem.
  Femnat ma pantallona dhe veshje me lidhesa mbi supe krahe jashte.Nji kompozim masiv i mahniteshem skulpturash.Pres me shume interresim te cuditshem nga komentatoret.
  Mos kjo asht Atlantida!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 25, 16:58

   nëse nuk e ke me ironi!?
   nuk kemi të bëjmë me atlantidë,të paktën me foton e fundit!!
   nëse nuk janë fake news,vetëm e parafundit mund të quhet gjë e vjetër!të tjerat janë mbytje anijesh ose të hedhura në det!!
   këtu flitet për botën e pazbuluar të nënujit,por askush nuk flet për atë botë që është zhdukur përgjithnjë dhe nuk mund të studiohet asnjëherë!!
   është ajo botë që është shkrirë nën koren e tokës!pllakat tektonike nga të cilat njëra shkon në ngjitje drejt sipërfaqes së kores dhe tjetra zhytje poshtë, në shkrirje!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*