FOTO: Sekrete të pabesueshme nën ujë

July 25, 2018 10:15

FOTO: Sekrete të pabesueshme nën ujë

Treçereku i planetit është ujë.

Gjatë kohëve janë eksploruar zona të ndryshme nënujore, por 95% e tyre janë krejt të paprekura.

Bota nënujore ruan sekrete që ne njerëzit e sotëm ende nuk i njohim.

Mrekullitë e fshehura në fundin e oqeaneve janë të pafundme.

Një qytetërim i zhdukur nën ujë?

Shikoni më poshtë një prej gjërave më të çuditshme dhe më të pabesueshme që janë gjetur deri më sot.

n.s. / dita

 

 

July 25, 2018 10:15
Komento

2 Komente

 1. MH July 25, 14:29

  Mjafte e cuditeshme teper interresante.Ku pa asnji kundershtim civilizimi i asaj kohe ishte pa diskutim i barabart me kohen sot ndoshta dhe ma i perparuem.
  Femnat ma pantallona dhe veshje me lidhesa mbi supe krahe jashte.Nji kompozim masiv i mahniteshem skulpturash.Pres me shume interresim te cuditshem nga komentatoret.
  Mos kjo asht Atlantida!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 25, 16:58

   nëse nuk e ke me ironi!?
   nuk kemi të bëjmë me atlantidë,të paktën me foton e fundit!!
   nëse nuk janë fake news,vetëm e parafundit mund të quhet gjë e vjetër!të tjerat janë mbytje anijesh ose të hedhura në det!!
   këtu flitet për botën e pazbuluar të nënujit,por askush nuk flet për atë botë që është zhdukur përgjithnjë dhe nuk mund të studiohet asnjëherë!!
   është ajo botë që është shkrirë nën koren e tokës!pllakat tektonike nga të cilat njëra shkon në ngjitje drejt sipërfaqes së kores dhe tjetra zhytje poshtë, në shkrirje!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?