FOTO: Shkallë si këto nuk i shihni përditë!

May 12, 2015 17:48

FOTO: Shkallë si këto nuk i shihni përditë!

Kur pyet dikë për listën e vendeve që do donte të vizitonte gjatë jetës shumica zgjedh destinacione klasike.

Por ka një pakicë që preferon vende jo shumë të njohura.

Një prej tyre është Haiku Stairs në Hawaii e njohur edhe si “Stairway to Heaven”.

Kjo shkallare e pafund përbëhet nga 3922 shkallë dhe prej aty sheh një pamje të jashtëzakonshem të Oahu-s.

Një uragan që u përplas në brigjet e ishullit San Valentin e dëmtoi pjesërisht shkallaren duke e bërë edhe më të rrezikshme nga ç’ishte më parë / DITA

1 OK2 OK3 OK4 OK

 

May 12, 2015 17:48
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*