Foto: Shpenzime të çuditshme, aktori i famshëm gjendet në borxhe

April 16, 2018 14:57

Foto: Shpenzime të çuditshme, aktori i famshëm gjendet në borxhe

Sipas mediave të huaja aktori Nicolas Cage ka shpenzuar plot 150 milionë dollarë në shpenzime të çuditshme.

54-vjeçari e ka ushqyer këtë reputacion duke grumbulluar një koleksion me blerje jo mjaft të zakonshme, të cilat kanë zbrazur llogarinë e tij bankare.

Mendohet se pjesa më e madhe e pasurisë së fituesit të çmimit Oskar është harxhuar për blerjen e shtëpive të shtrenjta të shpërndara nëpër botë.

Gjithashtu është bërë e ditur se Cage në një periudhë të caktuar zotëronte 15 shtëpi, ku përfshihej ajo e Newport Beach në Kaliforni që kushtonte 25 milionë dollarë.

Deri këtu blerjet nuk tingëllojnë aspak të çuditshme,apo jo?

Në fakt gjërat e pazakonta të blera fillojnë që nga kokat e dinozaurëve në vazo, duke përfunduar tek koleksionet e shtrenjta të revistave, si dhe me varrin e parapaguar.

Por, së fundmi është bërë e ditur se ai ka pasur probleme ekonomike pikërisht si pasojë e investimeve të gabuara.

Por ky nuk është telashi i vetëm për Cage, ai rezulton se ka ende 6.5 milionë dollarë taksa pa paguar.

Më poshtë po ju paraqesim disa nga blerjet e tij të “çmendura”, por mjaft interesante.

Koka e dinozaurit i ka kushtuar 276 mijë dollarë

Varri i parapaguar

Revistë klasike, e cila i ka kushtuar 150 mijë dollarë

Pjesë e koleksionit të Nicolas Cage

Një oktapod-150 mijë dollarë

Banesa e tij në New Orleans

Apartamenti në Las Vegas, me vlerë 8.5 mln dollarë

Kështjella e tij në Gjermani, me vlerë 2.3 milionë dollarë

s.a/dita

April 16, 2018 14:57
Komento

2 Komente

 1. Cun i lagjes April 16, 17:55

  Shaji shqiptaret me noj film se bo pare!
  Ta blejne periher greket dhe sllavt kshu shpeto nga borxhet!!

  Reply to this comment
 2. X April 17, 20:39

  Nji nder Aktoret me fantastik te Hollivoody-t

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*