FOTO: Si u kap i fshehur në shkurre monstra e Selenicës

August 11, 2018 09:15

FOTO: Si u kap i fshehur në shkurre monstra e Selenicës

 

Autori i vrasjes së 8 personave pasditen e së premtes në Resulaj të Selenicës, në Vlorë, u kap mëngjesin e së shtunës nga forcat e policisë, pas disa orëve kërkimi dhe ndjekjeje, në rrethinat afër këtij fshati.

Mbi 100 punonjës policie ishin në terren për të vënë në pranga autorin e dyshuar të vrasjes së tetëfishtë.

Burime nga policia kanë bërë me dije se ai është pikasur në momentin që po dilte nga një shkurre.

Kur ka parë policinë, ka tentuar të rrëmbejë automatikun që kishte me vete, armën e krimit

Por nga policia i është bërë thirrje: “Dorëzohu! Hidh armën!”.

Në momentin e arrestimit, ai nuk ka bërë rezistencë dhe është shfaqur i qetë.

Autori gjatë arrestimit nga policia

Forcat e policisë lokale, Renea dhe FNSH fill pas ngjarjes rrethuan fshatin për kapjen e kapjen e autorit, i cili u largua nga vendi i ngjarjes pak pasi ekzekutoi me kallashnikov të afërmit e tij.

Gjithashtu u sekuestrua edhe arma e krimit, një kallashnikov.

Arma e krimit

Autori është shoqëruar në Drejtorinë e Policisë së Vlorës, për veprimet e mëtejshme.

a.s/dita

August 11, 2018 09:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*