FOTO: Si u transformua depoja e rrënuar në hapësirë për dijen

March 9, 2018 09:41

FOTO: Si u transformua depoja e rrënuar në hapësirë për dijen

 

Mëngjesin e kësaj të premteje kreu i qeverisë, Edi Rama e ka nisur me disa foto nga transformimi i  depos së Bibliotekës në Sallën Francezë të Leximit.

Sipas Ramës, kjo është një hapësirë e re europiane për dijen dhe kulturën pranë Bibliotekës Kombëtare.

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje të transformimit fantastik të depos së rrënuar në Sallën Franceze të Leximit, një hapësirë e re europiane për dijen dhe kulturën pranë Bibliotekës Kombëtare, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në Facebook.


l.h/ dita

March 9, 2018 09:41
Komento

4 Komente

 1. Rex March 9, 13:01

  Turpe faqe e zeze per te gjithe ju snobet (perkthyer ne shqip do te thote pa fisnikeri) e salla franceze dhe keni elne ne pike te hallit Biblioteken Kombetare vatren e madhe te KULTURES SHQIPTARE.
  Boll te jete franceze se per ju edhe plehu francez eshte ajke e kultures.
  Kur do te vijne njerez me dinjitet ne krye te SHqiperise?
  Mezi e presim ate dite te shpetojme nga kjo grigje ignorante e Ramiz Alise qe ka uzurpuar pushtetin politik ne Shqiperi!
  Ndihmoje o zot kete vend te shpetoje nga kjo prapesi e madhe!

  Reply to this comment
  • Qefi March 9, 17:42

   Pse nuk ndërtojnë shpella, moçale, xhungla?
   Pse ndërtojnë qytetërim, shtet dhe qytet?
   Kjo nuk është porosi e bizantinëve dhe osmaneve, Serbisë, Greqisë, Rusisë.
   Keto nuk iu pelqejne kafsheve, dembelëve, të paaftëve, egersirave, te palareve, parazitëve, erëqelbësve.

   Reply to this comment
 2. Rex March 9, 13:03

  Turp e faqe e zeze per te gjithe ju snobet (perkthyer fjale per fjale ne shqip do te thote njerez pa fisnikeri (sine nobilitas)) e salla franceze dhe keni elne ne pike te hallit Biblioteken Kombetare vatren e madhe te KULTURES SHQIPTARE.
  Boll te jete franceze se per ju edhe plehu francez eshte ajke e kultures.
  Kur do te vijne njerez me dinjitet ne krye te SHqiperise?
  Mezi e presim ate dite te shpetojme nga kjo grigje ignorante e Ramiz Alise qe ka uzurpuar pushtetin politik ne Shqiperi!
  Ndihmoje o zot kete vend te shpetoje nga kjo prapesi e madhe!

  Reply to this comment
 3. Rambo March 9, 16:59

  Biblioteke Kombetare, me sa kam dijeni (sa here kthehem ne Tirane beje nje vizite aty), eshte ne pike te hallit dhe nuk zgjidhet problemi me nje kend te saj, Ajo duhet ribere nga e para. Qe nuk eshte bere deri tai, ky eshte nje turp e faqezeze e historise 27 vjeçare te vendit. Po behen bibliotekat e lagjeve dhe jo eshte nje gje e mire. Veliaj me kete duhesh marre qe ne krye te heres. Bene mire me pyllezimet dhe sistemimet e Liqenit Artificial e me gjere, po si nuk u kujtua njeri per Biblioteken Kombetare xhanem. Edhe Z.Edi Rama ka qene minister i kultures e kryebashkiak, por as qe e vuri ujin ne zjar per kete pune. Nuk po flas per Z.Lulezim Basha se eshte shume larg ketij problemi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?