FOTO: Skuadra e ambasadës amerikane me trajner Lu sjell Kupën në Tiranë

June 3, 2018 10:08

FOTO: Skuadra e ambasadës amerikane me trajner Lu sjell Kupën në Tiranë

 

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka surprizuar sërish me foton e publikuar sot.

Me fanellë ku shihet flamuri kuq e zi, atlete dhe pantallona të shkurta, Lu ka qenë i pranishëm gjatë ndeshjes së futbollit të Ambasadës Amerikane në Tiranë, e cila fitoi edhe Kampionatit Rajonal të futbollit të ambasadave.

Duket se Lu ka qenë “trajneri” i skuadrës.

Në një postim në ‘Facebook’ Ambasada tregon se skuadra e saj ka arritur të fitojë përball Malit të Zi dhe Maqedonisë.

“Urime skuadrës së futbollit të ambasadës amerikane në Tiranë për fitoren e Kampionatit Rajonal të futbollit të Ambasadave Amerikane 2018! Skuadra jonë mposhti skuadrën e Malit të Zi 2 me 0 dhe më pas fitoi me skuadrën e Maqedonisë 6 me 4 në ndeshjen finale.

Ishte shumë bukur të kalonim kohë me kolegët tanë nga rajoni dhe të sillnim kupën në Shqipëri!”, thuhet në postimin ambasadës amerikane në Facebook.

 

a.s/dita

June 3, 2018 10:08
Komento

2 Komente

 1. MH June 3, 12:16

  Patem fatin e mrekullushem qe Shqiperia pati dhe kishte nji diplomat nga ma te mrekullueshmit qe erdhen per nji cerek shekullit ne vendin ton.Kontributi i diplomatit Donald Lu do mbetet ne histori i gjithe pozitiv i shkelqyer (ekselence) pa asnji vrejte.
  I uroj jete te gjate dhe plot me suksese kudo qe do vendosin kembet.

  Reply to this comment
 2. jetimet e 21 Janarit June 3, 13:37

  Sa te kemi ne krye te dizinformacionit fevzinj idjote dhe koqeVare dite zije e presin Shqiperine qe te ardhmen e brezave vazhdojne ta lidhin me arvizute fazlliqat biberajt e AmeriQIne!
  Kjo òfaqja prej alabakesh e ca misionareve kaubojsa e kineze eshte e njejta òfaqe e nje ‘idjoti’ i veshur si koqeVar Ballist Morina qe shpien uje ne MULLIRIN SERB ku 28 vjet bluhet miser kafshesh per te ushqyer embrionet apo femijet shqipetare per ti bere KURBAN per pjese kembimi per organe!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*