FOTO: Studentët, homazhe në vendin ku u vra 21-vjeçarja

January 23, 2018 12:07

FOTO: Studentët, homazhe në vendin ku u vra 21-vjeçarja

 

Dy ditë pas vrasjes së 21-vjeçares Ariela Murati, studentë të Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë kanë marshuar drejt vendit ku ndodhi ngjarja.

Me lule në dorë e fotografi të studentes së vitit të tretë, ata u nisën nga Fakulteti i Drejtësisë, drejt rrugës së Dibrës, përballë Fakultetit të Mjekësisë, aty ku e reja u vra pasditen e së dielës, nga ish-i dashuri i saj.

Studentët ndezën qirinj dhe vendosën kurora me lule në nder të vajzës, e cila e kishte pasion shkollën të cilën nuk mundi ta mbaronte kurrë.

Ajo u vra nga 23-vjeçari Aldison Belulaj, pasi i kishte dhënë fund historisë 3-vjeçare të dashurisë me të.

Pasi vrau të renë në mes të rrugës, Belulaj qëlloi edhe veten, por mbijetoi.

Ai ndodhet aktualisht i shtruar në spital, në gjendje kome.

January 23, 2018 12:07
Komento

1 Koment

 1. Alban Dega January 23, 18:28

  From: [email protected]
  Date: March 8, 2015 at 09:10:53 EDT

  Opinione 8 Marsi

  GRUAJA – PERENDESHE E NJEREZIMIT

  – Barbari…. !
  – Femija eshte engjell i Botes

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “ Një vrasje e rëndë ka ndodhur në landin e Bavarisë në Gjermani. Një shqiptar nga Kosova me emrin Ajet K, 40 vjec ka vrarë familjen e tij dhe veten. Ngjarja e cila tronditi opinionin publik, ndodhi kur kryefamiljari , ka shtënë me revole kundër bashkëshortes së tij, Dinore K., dhe të birit vetem pesevjecar Aulonit….” Femijen tjeter 2 vjec e ka shpetuar vetem Zoti!
  Vrasja makaber ka ndodhur megjithese ky cift kishin dy- tre vjet qe ishin ndare me ligj. Babe e bir varrosen, ndersa bashkeshortja e tij ndodhet ne rrezik serioz per jeten. Tre jete te rrenuara.Nje bebe jetim! Dhjetra te aferm, shoke e miq te dy paleve mbeten te plagosur perjete shpirterisht.
  Emri e reputacioni i shqiptarit ne Gjermani dhe ne Perendim ne teresi peson nje plasaritje tjeter me kete barbari te re pa asnje aresye reale e ligjore.
  Nuk mund te quhet dhe nuk eshte vetem cmenduri… Te qellosh femijen pese vjec, te vrasish gjakun tend… eshte barbari!
  Gruaja , edhe prostituta me e ndyre e rrugeve, eshte e shenjte, Perderisa dikush e therret nene ajo eshte fisnikeria vete.
  Nene eshte fjala me e madherishme e kesaj Bote! Fjala e pare edhe e fundit ne kete jete ne te gjitha gjuhet e Botes!
  Eshte fatkeqesi qe akoma disa shqiptare e shikojne ate si nje skllave, si nje fabrike femijesh pa asnje te drejte….
  Eshte fatkeqesi qe me shume se kushdo ne shqiptaret i bejme grate … cka nuk e mban goja. me shume me fjale se me veprime, edhe ne internet e faqe gazetash! Turp! Haram emri shqiptar!
  Grua eshte nena jone!
  Grua eshte motra jone!
  Grua eshte gruaja jone, shoqja jone e jetes!
  Grua do te behet edhe vajza jone….
  Gruaja eshte mbreteresha e Botes sepse pa gruan nuk do te ekzistonte Bota! Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!
  Mos vini as dore e as goje te lige mbi gruan!
  Besnikerine e saj nuk e ruan as dajaku as skllaveria, as shtateqint dryna e as njemije pergjime telefonash e interneti!….
  Nuk e ka ruajtur kurre… Aq me pak sot !
  Besnikerine e gruas e te burrit e ruan vetem dashuria e sinqerte dhe respekti si per nenen. Nese ajo nuk eshte nena jote… ajo eshte nena e femijeve tu…. Ajo eshte nena e Botes!
  Nuk ecen bashkejetesa… Nuk eshte fundi i Botes… Ligji e njeh divorcin! Jo plumba! Jo barbari mbi grate e femijet !
  Kush ve dore mbi gruan dhe femijen, engjellin e dashurise , eshte me barbar se vete barbaria!
  Jo vetem ne Perendim por edhe ne Lindje!
  Si brenda edhe jashte Kosoves e Shqiperise.
  Gruaja eshte lule e jetes! Eshte vete jeta! Femija eshte engjell, shenjteria vete !
  Femija eshte engjelli i Botes!
  Gruaja eshte fisnikeria e jetes!
  Gruaja eshte Perendesha e njerezimit!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*