FOTO/ Takimi i përzemërt i Veliajt me aktoren e madhe, Tinka Kurti

July 19, 2018 18:51

FOTO/ Takimi i përzemërt i Veliajt me aktoren e madhe, Tinka Kurti

Në ceremoninë sotme të përurimit të bustit të ish-Kryetarit të Kuvendit, Pjetër Arbnori, mori pjesë edhe kryebashkiaku, Erion Veliaj.

Por, një detaj u shpëtoi mediave të pranishme, ama jo fotografit Agim Rama: takimi i përzemërt i Veliajt me aktoren e madhe të skenës dhe filmit, Tinka Kurti.

Mes të dyve nuk mungoi edhe një përqafim i ngrohtë.

Kohët e fundit, me sa duket, Veliaj dhe aktorët shqiptarë po kalojnë një muaj mjalti, pasi në çdo takim me ta, kryebashkiaku nuk e fsheh entuziazmin për projektin e godinës së bukur dhe moderne të Teatrit të Ri Kombëtar.

o.j/dita

 

July 19, 2018 18:51
Komento

7 Komente

 1. Plaku Xhuxhumaku July 19, 19:39

  Papapapapa, ja or ti ky eshte lajm, te na rroje edhe Tinka edhe Lali Erie perpara per fitorje te reja.

  Reply to this comment
 2. info analitike July 19, 19:41

  Po lerini ore keto reklama se ai ishte nje show i peshtire. Ruci qe i ben homazhe Arbnorit! Dhjeliaj qe perfiton per shtirjen e radhes se nuk ishte ne qender te vemendjes e shyqyr qe i doli Tinka.

  Reply to this comment
 3. Ilir July 19, 23:35

  Ju , beni cdo gje per ti hap rruge vjedhjes. Propagabde e felliqur.

  Reply to this comment
 4. Zylo July 20, 00:47

  Cna cate veshet me tregtsrin e fiqve,aman se leke mori nga ppp.Do ja shikojme tymin ketij kllouni qe na eshte bere tabele qitje.

  Reply to this comment
 5. Kris 1 July 20, 04:43

  O rilindas!Po i zini gjithe sheshet me permendoret e atyre qe kane vdekur ne shalet e gtuas me idealet e partise ne gji.Lereni bosh vendin pas teatrit kombetar.Nje shesh i madh krijohet dhe emertojeni sheshi i monumenteve.Te vihen aty figurat e shquara te post dhimokracise nga Sala Edvini e la!i apo llala.Bejeni per te treguar tolerance politike por dhe per ti pasur ne kontrooll gjithe hijet e shejtaneve

  Reply to this comment
 6. info anal July 20, 17:18

  °Por, një detaj u shpëtoi mediave të pranishme, ama jo fotografit Agim Rama°
  Akoma ju me kto pseudo lajme. Po dihet qe fotografi i Propagandes i shkon nga mbrapa ktij aktori modern te peshtire.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?