FOTO: Të rinjtë e PD ‘armatosen’ me fshesa dhe vezë

January 27, 2018 11:47

FOTO: Të rinjtë e PD ‘armatosen’ me fshesa dhe vezë

Nga kurorat me kanabis tek Rama, Tahiri dhe Habilajt të veshur me rroba burgu kanë qenë disa nga simbolikat që kemi parë deri më tani nga protestuesit e opozitës.

Po ashtu disa të rinj të Partisë Demokratike janë parë teksa dalin nga selia blu me fshesa në dorë.

Ata kanë nisur marshimin përgjatë  bulevardit duke iu bashkuar kështu protestuesve të tjerë të cilët vijnë nga drejtime të ndryshme të qytetit.

Përveç fshesave protestuesit shihen të mbajnë në duar edhe qese me vezë.

January 27, 2018 11:47
Komento

4 Komente

 1. mehmet gooxhaj January 27, 12:31

  kjo eshte fatkeqesia e populli shqipetar, qe ka akoma njerze e sidomos nga ata qe nuk kane ngr..ene nga corba berishjane te cilet nuk ekane kuptuar se kush eshte Sali Berisha. Edi RAMA, MUNDE TE KETE TE META E MUNDE TE KET BERE EDHE GABIME, por me Sali Berishen, Lulezim Bashe, dhe me Monika cxizmen, nuk munde te krahesohen.

  Reply to this comment
 2. Genti January 27, 14:16

  Jane qe jane pse nuk i fusin noi bisht fshese Sales, Likes, asaj baxhelles se Likes qe si duhet permend as emri dhe ne fund per qejf edhe Lulit dhe atij Salkes se ri.

  Reply to this comment
 3. T. Topi January 27, 15:19

  Osht ngrit çeta në pro…test</strong

  Na kanë dalë sot ca bedela,
  Nga haletë e tërë SHQUP-it,
  Dordolecë pajis me fshesa
  Vjedh ke "magazina" e Mu*it !

  Në "protestë opozitare",
  Se ashtu e kërkon çeta,
  "Popullin" duan ta mbrojnë,
  Mbath me brekë dhe paliçeta !

  Ca me rroba burgaxhiu,
  Ca me vezë nëpër xhepa,
  Njëri qurret filispanjë,
  Tjetri kokën cepa-cepa !

  O ti rrnofsh moj opozitë,
  Se pa ty na prishet gjiza,
  Do këndojë gjith' gaz poeti,
  Kur "Ai" t'i shtypë si miza !

  Reply to this comment
 4. Alban January 27, 19:27

  “NJERIU I RI “ I SALI KIM JONG UN

  … apo “ Dielli qe ndricon “ i nje mantenute koreano-veriore !?

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  I ndoqa drejtepersedrejti mashtrimet pa fund te Sali Berishes mbreme ne emisionin “ Zone e Lire” te Arjan Canit te “Klanit” te tij dhe pas protestes se deshtuar me sukses te 27 janarit sot.
  Deshtim i plote!
  Total failure e Mafias berishiane !
  Cdo fjale, cdo fjali, cdo deklarate e Sali Berishes, ashtu si te kamikazeve te tij Lulezim Basha, Fatmir Mediu, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Gent Strazimiri, Arben Ristani… ne emisionin “Zone e Lire “ ishte rrene. mashtrim, spekullim.

  Kopilat e Sales ne deren e Rames !

  Si ai edhe qehajai i cifligut te tij familjar PDSH, Lulezim Basha e krejt Banda e tij nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre pa iu dridhur qerpiku dhe pa iu skuqur faqja.
  Jo sot po tash e 27 vjet…
  Ia kane kaluar edhe babait te rrenave Nastradin Hoxhes se Anadollit.
  Tani Nastradini ka nderruar emrin dhe quhet Saladin !
  Nuk i besojne as vete rrenat e veta pa fund dhe pa ane.
  Sot e pame me syte tane se shqiptaret jane sterlodhur nga rrenat e me fort nga bemat, nga zezonat, nga tragjedite, nga atdherrenimi e atdheshitja e tyre !
  “ Qeveri Gangsteresh e quajti ne kryeartikull Mbreteresha e shtypit boteror “ The Times” e Londres ne mars 1997 qeverine e tij !
  “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit “ e cilesoi mbreti i shtypit te lire boteror “ The New York Times “ me 15 mars 2098, diten kobezeze te Katrahures Gerdeci te Fatmir Xenit te Berishes !
  Sa i pafytyre eshte e mund te jete Sali Berisha !
  Kopilat e vete u perpoq t’ia lere ne dere Edi Rames e Qeverise se tij.

  Sa i pafytyre eshte i pafytyri !?

  Edhe me te pafytyre se ai u tregua Arian Cani e pese filozofe , profesoret, Akademiket e UET-it e Plepave te tjere shqiptare.
  Jo vetem qe nuk reaguan, por me e keqja shkuan deri ne nje bythelepirje neveritese te Mareshallit te Beogradit Sali Karaxhic.
  Shkelqeu me mjerimin e tij intelektual sidomos Profesor Arjan Curri. nje asskiser, bythelepires 24 karatsh qe na e ben edhe Filozofin edhe analistin edhe gjuthckaditesin ashtu si Blendi Koran Toptani, Artur Hajn Zheji, Artan Hoxha, Yll i shuar Rakipi….
  Gati me lot ne sy e pergjerim bythelepiresi me zemer ne dore iu peregjerua Kucedres se Vicidolit e mbare Shqiperise, atdheshitesit e shtetrrenuesit me te madh ne historine shqiptare te kthehej ne krye te PDSH-se dhe Revolucionit te Tetorit .
  Qershia mbi torte ishte shprehja e tij “ Ti je Dielli qe ndricon” qe kurre se kam degjuar as per diktatorin Enver Hoxha .
  I kam degjuar e pare me sy me dhjetra here tek gardistet dhe mantenutat kureano- veriore sa here lideret e tyre shfaqeshin ne televizor, ne parada, ne festa kombetare !

  Linguistika dhe dinjiteti i skllavit !

  Por te pakten ato jane shume me dinjitoze se ky mantenuta i Berishes sepse vete emrat e gjyshit , te babait te diktatorit te sotem Kim Jong Un kane ne rrenjen e emrin te tyre “dielli qe ndricon… “
  Pra eshte jo vetem pasqyre politike diktatoriale por edhe ceshtje linguistike, gjuhe e kulture …
  Me erdhi per te vjelle nga prapanica me ate skene e shprehje turpi te njeriut te ri te Sali Chinchizkhanit …
  E mbajta veten kur u kujtova se edhe mbiemri i Arjanit e ka te perbaahket me Berishen nje pjese te emrit te Qendres administrative te vendlindjes se tij Bajram Curri…
  Arjan Curri. Bajram Curri… Bajram Curri … Arjan Curri !
  Edhe kete ndjesi ma hoqi shpejt e shpejt fakti qe Sali Berisha nuk ka asgje te perbashket me Bajram Currin.
  Krejt e kunderta !
  Sali Toptani eshte armik i betuar i Bajram Currit qe e la Kandahar e Gerdec jo me 26 por me 175 te vrare vetem ne dy vjet, dyfishi i viktimave te 46 vjet diktature enveriste ne Tropoje !
  Nuk e ka quajtur kot Azem Hajdari Mareshalli i Beogradit Sali Berishen !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim