FOTO: Tirana më e bukur se kurrë në prag t֝ë festave, Bashkia e Tiranës zbukuron qytetin me dritat shumëngjyrëshe

November 19, 2020 11:24

FOTO: Tirana më e bukur se kurrë në prag t֝ë festave, Bashkia e Tiranës zbukuron qytetin me dritat shumëngjyrëshe

Atmosfera e festave të fundvitit ka nisur të ndjehet në kryeqytet.

Sheshi “Skënderbej”, godinat pranë tij dhe në rrugët kryesore të Tiranës, janë mbushur plot me drita dhe me zbukurime duke sjellë edhe pak lumturi në ditë të vështira, të mbushura me shqetësimin nga pandemia e koronavirusit.

Bashkia e Tiranës është kujdesur deri në detaje për atmosferën festive. Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët kanë zgjedhur që të ruajnë një kujtim nga zbukurimet e shumta.

Falë kujdesit të Bashkisë , Tirana këto vite ka “pushtuar” edhe mediat e huaja për atmosferën festive.

j.l./ dita

November 19, 2020 11:24
Komento

8 Komente

 1. xxx November 19, 11:49

  Tirana zbukurohet me betonimin e qendres me godina te gamgsterreve te kapitalizmit qe subvencionihen nga qeverria.

  Reply to this comment
  • Gertruda November 19, 19:09

   Kjo eshte TIRANA MASHTRUESE e lali Erit!
   Se Tirana nuk eshte vetem ne sheshin Skenderbej,as ne aksin Rinas-Liqeni artificial,por eshte me shume ne periferite e Tiranes,qe banojne shumica e qytetareve te Tiranes,me taksat e te cileve tall bythen lali Eri dhe nuk u jep asgje si sherbim!

   Reply to this comment
 2. Ju lumte ...Bravo November 19, 12:10

  Zbukuroheni gjithcka ,se keshtu largoni Trishtimin

  stresin e depresionin qe kjo Dreq Pandemi kerkon ,t’ju
  injektoje,

  mos lejoni qe Negativiteti te diktoj shpirtin tuaj dhe e Keqja t’ju heq deshirat e jetes.

  Zbukuroheni gjithcka, buzeqeshni Mengjezeve si te ishte cdo dite, ajo …
  dita me e bukur e Mai-t ,ku jeta lulezon mes aromes se Stines ,cohuni e kendoni nderkohe qe pregatisni kafene
  Mengjezin ,jepi nji puthje me dore Jetes qe jashte luan,
  e uro fort Te Dua Atdheu im i bukur …

  Uroj e lutu nen ze ( Zot…duaje vendin tim,mbroje nga Trishtimi ,kjo Dreq Kolere,
  dhuroj buzeqeshjen te moshuarve,te rinjeve,femijenise,

  mbaj Te Lutem djallin/ Te Keqen larg

  Atdheut tone
  Kosoves * S H Q I P E R I S E * )

  A m i n …

  Reply to this comment
 3. Drenova November 19, 12:51

  Te gjitha keto drita jane vetem MASHTRIME SKANDALOZE qe vertetojne filozofine gebelsiane te Rames dhe Veliajt!
  Se Tirana nuk eshte vetem sheshi Skenderbej apo ministrite,por e gjithe teritori i Bashkise!
  Kudo jetojne njerez,o kryebashkiak mashtrues dhe ty te takon t’ua zbukurosh jeten te gjithe banoreve atje ku banojne e jo vetem qendren!
  Keto jane shperdorime kriminale per te bojatisur imazhin tuaj korruptiv para botes!
  Hajde ne Yzberisht (KMY) te shikosh se ke grasbitur miliona leke ne muaj nga banoret taksa dhe nuk ke mbjelle nje peme,nje lule,nuk ka asnje lulishte,nje stol dhe tavoline ku te ulen pensionistet,nuk ka asnje biblioteke,asnje cerdhe,kopesht etj shteterore,nuk ke shtruar rruget midis pallateve 10 kate etj,etj!
  Yzberishtin e ke lene si GETO dhe na tregon Tiranen fallco!
  TURPI JU MBULOFTE!
  Po silleni me banoret e Tiranes,njelloj sic u sollen europianet e pare kur pushtuan Ameriken,qe i mashtruan indianet me copa pasqyrash ne kembim te florinjve te tyre!

  Reply to this comment
 4. ce November 19, 14:41

  Kushedi si nxin sonte Tabakhonja e shqupit qe do nxjerre helmin e radhes dhe per kete zbukurim te madh te sheshit. Ju nxifte shpirti ishalla tabakhones se Tirones.

  Reply to this comment
 5. Psikologjia e Njeriut ! November 19, 21:20

  Shpirt i bukur ~ £ndra te Bukura ❕

  Shpirt i lige ~ Endra te Zymta ❕

  Reply to this comment
 6. 777 November 20, 21:25

  Keshtu i mashtruan kolonizatoret europiane dikur indianet e Amerikes duke u dhene copa pasqyrash,qe atyre u dukeshin si mrekulli ,ne kembim te florinjve te shumte te tyre,por qe nuk ua dinin vleren!
  Keshtu edhe lali Eri,zbuluron qendren dhe rrugen kryesore,ndersa 90% te rrugeve dhe rrugicave ne lagjet periferike ku banon shumica e banoreve te Tiranes,jetojne si ne GETO!
  As ndonje cope pasqyre nuk po na jep lali Eri !

  Reply to this comment
 7. Popull leshi November 21, 18:13

  Po xhamia e madhe hale dhe memoriali turk te liqen6i jane ndricu o lali ka…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim