FOTO + VIDEO / Nuk do ta besoni dot çfarë i kanë bërë Vlorës reshjet e mbrëmshme të shiut!

October 10, 2015 23:20

FOTO + VIDEO / Nuk do ta besoni dot çfarë i kanë bërë Vlorës reshjet e mbrëmshme të shiut!

Mjafton një shi i rrëmbyeshëm dhe Vlora bëhet simotra kaotike e Venecias.

Fotot e mëposhtme janë nisur në Dita nga qyteti bregdetar dhe duket një situatë e rëndë ku qytetarët janë bllokuar dhe automjetet janë përmbytur.

Në rrjetet sociale shumë qytetarë vlonjatë bëjnë thirrje autoriteteve vendore që të marrin masa për kalimin e kësaj gjendje emergjente.

Sipas informacioneve që vijnë rrugët kryesore të qytetit janë bërë të pakalueshme.

 

1

1234567810123

Vlora pa koment asnje vemendje nga organet qe kane pergjesi per kete situat emergjente boll na bet xhiro ne karigen me rota neper zyra ose dilni punoni turp turp qytetaret e vlores duan te flasin ne mendja dhe na dergojn shqecimet e tyre ngrihuni ne protesta jo me media po doni te keni nje jet te mir se skemi ca u bejm dhe ne nuk regullojm ruge e kanlizime nuk zhbllokojm me bote shtepit tuaja, merni numrat e istitucioneve ata meren me keto pun ngrini zerin vlora eshte len pas dore nuk do lejom me asnje te pasurohet mbi vuajtjen qe po kalojm.

Posted by VLORA News on Saturday, 10 October 2015

October 10, 2015 23:20
Komento

18 Komente

 1. Vlora-Kuci-Terbaci October 11, 05:29

  Qyteti i Gjikes-Lelit dhe Rames.njeri me sharlatan se tjetri.Ju fillon sharlaranizmi sipas gjatesise po ky i mezit eshte dhe do ngelet turpi i te gjitha koherave. Mallkojne veten vlonjatet dhe thone: te….o Edi Rama qe na i solle kete e te…ty o Koco qe na i gjete kete kokerrjepur qe dhe sqetullat i bene me xhel.

  Reply to this comment
  • mirel October 11, 15:01

   Leli ska aq faj, eshte 100% kontributi Gjikes dhe Nanos

   Reply to this comment
  • elio October 11, 15:25

   E c’pune ka Rama ne kete derexhe…por ate qe nuk ka memorje…Vlora permbytet shume shpesh…pyet te te thone ata nga “Spitali” sa here perrmbyten…nejse ti nga Kuci je…

   Reply to this comment
 2. salah October 11, 05:43

  Politika shqiptare Idiot të gjitha panele betoni, inxhinierët kanë asnjë ide dhe në Durrës një ndërton në kolektorit kryesor edhe një marinë, me leje të paligjshme nga të përhershme Edmond Haxhinasto

  Reply to this comment
 3. Zhivaradpuplica October 11, 07:58

  Sa te lodhur jeni.Aq sa nuk kuptoni dot qe noti behet mbi uje dhe jo nen uje.Nen uje zhytesh nuk noton o kaqola gazetare dhe leshqen redaktor qe as shikon fare fare se cfare publikohet.

  Reply to this comment
 4. Pellazgu October 11, 10:03

  Kështu ndodh kur kostot e ndërtimit ulen më maksimum, duke mos kryer punimet që sigurojnë një shfrytëzim normal të objektit. Nuk është vetëm Vlora me të tilla probleme. NJë gjë e tillë ndodh në të gjithë Shqipërinë, me të gjitha objektet. Asnjë objekt me kate nën tokë nuk ka sistem të largimit të ujërave në rast përmbytjesh. Askush nuk e ka çarë kokën të projektojë dhe zbatojë një sistem pompash për të larguar përmbytjet në rastin e reshjeve të tilla. Megjithatë, më shumë përgjegjës janë pushtetet vendore që kanë miratuar lejet dhe aprovuar projektet pa i kushtëzuar këto me plotësimin e këtyre kushteve.
  Të dëmtuarit të hedhin bashkinë dhe ndërtuesit në gjyq e t’u kërkojnë dëmet e shkaktuara për shkak të fajeve të tyre.

  Reply to this comment
 5. Mahmut Mahmutaj October 11, 11:01

  Amanet Lungomaren piktoro, se Valona tende qenka bere per gomone si Venecia e zhelefines. Dhe mos harro t’i cosh haber firmes 2M. E ka fajin tubi i shkarkimit… mos ishit gje me Liken dje duke ngrene ngjala?

  Reply to this comment
 6. Eni October 11, 11:38

  Drejtuesit e Vlores jane kot,nje problem i trajtuar teknikisht te pakten qe nga viti 1974 nuk jane te predispozuar ta zgjidhin.Shikoni rrugen skele Zvernec;kane rene bombat,cdo gje e shtrmbet e cperftyruar,e plackitur…turp………

  Reply to this comment
 7. Plaku i mocem October 11, 12:29

  Keto qe ndodhen ne Vlore,natyrisht jane pune, ne radhe te pare te pushtetit vendor,por tregojne dhe paaftesi profesionale nga institucionet studimore ne qender.E kam fjalen per institutet shkencore te fushave te ndryshme,ne kete rast per ndertimin, qe merren me standartet e ndertimeve,te cilat nga qeveria kthehen ne ligje per nderuesit dhe pushtetin vendor.Gjeja me e thjeshte qe mund te them, jane te paafte,por kur jane dhe te korruptuar jane me te rrezikshem.Nje ndertim i ri u be ketu ku banoj une ne nje lagje me godina 100 vjecare, dhe u kthye rruga permbys kater here deri sa ndertimi i ri te mos krijonte asnje perplasje me ndertimet e vjetra me infrastrukturen dhe nenstrukturen.Keshtu punon bota e qytetruar,mirpo inxhinjeret nuk jane tip “kristali”,por kane kaluar ne vrime te gjilperes.Me vjen shume keq per te gjith bashkeqytetaret e mij,per ate hall mbi hallet qe u ndodhi>le te bejne edhe gjyqe per demet,por duhet te shkunden ne qender.Nuk e di se sa uxhut do kete ky djali qe zgjodhen ne krye te Vlores per ta perballuar kete situate te veshtire,por nese nuk ja del dot, pergjegjsia bie per ata qe e caktuan ne ate post,jo per ata qe e votuan

  Reply to this comment
 8. chess player October 11, 14:16

  nqs te vraret e 21 janarit dhe gerdecit…por dhe mijra te mbytur ne otranto nuk duken se jane varrosur..nje krim monstuoz nuk do te mbulohet kurre…

  …masakra urbanistike dhe e territorit

  qe filloi ne 22 mars 1992 dhe u nderpre nga edi rama ne 23 qeshor 2013

  shikoj qe neo nazisti lul basha po ferkon duart qe ndodhi ne vlore te bastioni i RAMES…por gabohet

  keto jane pasojat e pushtimit berishist 1992-2013

  naziskini lul basha te mos harroje pallatin e tij qe ja shemben..mos harroji qe dhe ai eshte pjese e mafjes ndertimit qe keto permbytje po i cjerrin masken….prisni se nuk keni pare gje akoma…me ujin kalohet situata..po me termetin..mos ta provoni..se po ndodhi..do kujtoni enverin….ishim mire kush ishim keq

  Reply to this comment
  • Kariz Matik October 11, 14:43

   Vazhdon te shohesh endrra me sy hapur chess, apo cfare?

   Po ajo puna e termetit ishte lojaaaaa! Eh chess chess sa ka zanati.

   Reply to this comment
  • mirel October 11, 15:04

   Ky eshte pushteti Berishist I Gjikes.
   Asnje tjeter nuk eshte me shume fajtor se Gjika.
   Ai eshte armiku I pare I Vlores, bile edhe para Berishes.

   Reply to this comment
  • Pellazgu October 11, 16:54

   @chess player

   Ti qenke “chess player” që luan “tresh”.
   Sipas teje, “masakra urbanistike dhe e territorit… filloi më 22 mars 1992 dhe u ndërpre nga Edi Rama më 23 qeshor 2013…”!!!
   Ku ke “luajtur shah” gjatë periudhës 2000-2011, periudhë kur Tirana u betonizua me shumëkatëshe dhe u masakrua në mënyrë të pakthyeshme? Bëj ndonjë kërkim dhe gjej se kush ka qenë kryetar bashkie në atë kohë, pra kush i jepte lejet për betonizim dhe nuk i ndalonte ndërtimet pa leje.

   Reply to this comment
 9. Mark .uk October 11, 14:42

  He se mire ju behet doni ish komunistet ju.O idiot ka qene edhe 8 vite te tjera kta si jan sot aty te vdesesh

  Reply to this comment
 10. mirel October 11, 15:06

  une s’kuptoj si nuk shkojne keta vlonjate trima tja shkulin mustaqet Gjikes, qe ka tallur k.qet me vlonjatet per 3 legjilsatura resht dhe vazhdon te tallet duke shijuar permbytjet qe shkaktohen si rezultat I ndertimeve kriminale te bera nga Gjika.

  Reply to this comment
  • elio October 11, 15:21

   jam dakord per gjiken…po edhe ne tirane duhet te shkulnim mustaqet rames, bashes etj per ate qe kane bere ne tirane…thua jemi me shume “trima”???

   Reply to this comment
 11. Lili October 11, 15:29

  Siç duket qielli po dergon mesazh pushtetareve:ndaleni zulumin! Lot et e popullit nuk po degjohen ,prandaj Zoti po i paralajmeron:dje ne Shkodër reshjet paralajmeruan humbjen e pushtetit,sot ne Vlore ,ne bastion et e tyre qielli po u bje qe te kujtohen per popullin!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*