FOTO: Sirianët e parë, fotografohen duke u falur në plazhin e Himarës

May 27, 2016 09:47

FOTO: Sirianët e parë, fotografohen duke u falur në plazhin e Himarës

Refugjatët sirianë që kanë mbetur në kufirin grek me sa duket kanë hyrë në Shqipëri.

Këto foto tregojnë disa syresh në plazhin e Potamit në Himarë duke u falur.

Sirianët kanë ndjekur rrugën e lindjes, përmes Turqisë dhe Greqisë.

Me mijëra prej tyre kanë mbetur të bllokuar në kufirin grek dhe kërkojnë që të kalojnë nëpërmjet Shqipërisë për në vendet e BE-­së.

Një marrëveshje  mes Turqisë dhe BE për trajtimin e tyre në territorin turk duket e ngecur.

Shqipëria, nga ana e saj, me kërkesë të BE-së që kërkon t’i mbajë larg kufijve të saj refugjatët, ka deklaruar se nuk do t’i hapë kufijtë për ta.

emigrante

emigrantet3emigrantet2

May 27, 2016 09:47
Komento

5 Komente

 1. Loni May 27, 10:23

  Injoranca eshte hare thote populli. Shqiperia po rreshket ne terrene te pasigurta.

  Reply to this comment
 2. Arben May 27, 14:26

  SIRIANET QE VIJNE KETU JANE HALLEXHINJ, E DUHET TI NDIHMOJME.

  Reply to this comment
 3. DRENICAKU May 27, 14:41

  Kjo foto tregon majaft per ta ditur shtetit qe po i hyn kanceri .
  Shqiptar vllezer mos lejoni me ju poshtru shtazt arabe se keni mu ban pishman qe jeni gjall.

  Reply to this comment
 4. Denisi May 27, 16:21

  Edhe b…. perpjete po na mungonin , se te tjerat i kishim terezitur….Pale , po paskan dhe gusto, dashkan ajer te paster dhe breg det ! Taman .

  Reply to this comment
 5. Rrake Take May 27, 18:34

  Mos eshte Rrake Leshi ky nga Silver Springu

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*