Foto/Dubai planifikon kullën 1 miliard USD, frymëzuar nga Babilonia

April 11, 2016 10:14

Foto/Dubai planifikon kullën 1 miliard USD, frymëzuar nga Babilonia

Dubai synon sërish të ngjitet më lart në qiell dhe ka planifikuar të ndërtojë kullën më të lartë në botë, që do ta lërë në fend të dytë, kullën e vetë Burj Khalifa.

Kulla edhe më e lartë do të ketë ballkonë rrotullues dhe panorama drithëruese, frymëzuar nga miti i kopshteve të varura të Babilonisë.

Kostoja e saj do t’i kalojë 1 miliardë dollarët.

Fotot e mëposhtme janë mahnitëse:

3307D0C400000578-3532297-image-a-29_1460296762317

3307D19400000578-3532297-image-a-34_1460296808523

3307D24900000578-3532297-image-a-35_1460296813952

kullat-768x512

3307D25D00000578-3532297-image-m-26_1460296560263

3307D28200000578-3532297-image-m-28_1460296572447

April 11, 2016 10:14
Komento

2 Komente

 1. anticensurë 25642654 April 11, 11:09

  nuk janë foto mor debil!!foto i bëhet një njësendi real dhe jo një fantazie!!
  ky është një projetk!kështu që nuk mund të ketë foto për të!pas ndërtimit po që mund të fotografohet!!
  janë thjeshtë vizatime,animacione e quaje si të duash poe jo foto!!

  Reply to this comment
 2. gjermani i fundit April 11, 11:23

  Edhe saliu do ta beje rrotulluese me rrota kullen e tij ne Vicidol

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin