Harta në zyrën e Ramës gjatë takimit me Kotzias ngjall debate

June 9, 2016 09:10

Harta në zyrën e Ramës gjatë takimit me Kotzias ngjall debate

Një foto e publikuar në rrjetin social Facebook, e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias, ka shkaktuar zemëratë në disa media greke.

Rama priti shefin e diplomacisë greke në sallën e hartave në Kryeministri. Në foto duket harta e vjetër e trojeve shqiptare, ndërsa është marrë si një provokim, pasi kufiri tek hartat e vjetra në Kryeministri, përfshin edhe territore aktualisht të Greqisë.

Cili ishte reagimi i ministrit grek? Absolutisht asgjë! E dinte që do të fotografohej? Sigurisht që po!”, shkruan ndër të tjera portali grek ‘Epirus Post’.

Nuk e dinte z.Kotzias se çfarë harte ishte ajo?Nuk u befasua që rajonet greke janë përfshirë në hartë? Pse nuk reagoi? Përse nuk e pyeti Kryeministrin shqiptar për hartën në vend që të buzëqeshte për fotografinë? Populli grek kërkon shpjegime”, shkruan Newsbomb.gr.

1

June 9, 2016 09:10
Komento

4 Komente

 1. demo June 9, 09:19

  Ja paska hedhur piktori me harta,megjithese nuk e permendi asnjehere Camerine.

  Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 June 9, 09:30

  mos u shqetsoni o gërkët e mutit!!
  me foto jua fusim ne sa të duam,por kur vjen puna në realitet nai fusni ju!!jo vetëm në çdo vrimë por dhe na hapni të reja!!
  si patriotizmi para takimit i K/ministrit tonë pallosh,si kjo foto me të “futme”,janë për publikun e trashë shqiptar!!kur vjen puna me shkrujt ndonjë gjë në letër!?aty shkruhet gërqisht!!
  krenohuni o shqiptarë me të futmen me foto që i bëmë gërkut dhe mos u interesoni për atë që na futi ai me letra!!megjithëse nuk keni faj!!asgjë nuk u morr vesh se çu fol!!
  e vetmia bisedë që u morr vesh ishte pranimi i gërkut pasardhës kolaboracionisti “se jo të gjithë çamët paskan qënë në krah të gjermanit dhe se çamët kanë shkuar turistë në shqipëri”!!
  dy ditë dhe vetëm tre fjali paska folur llafazani gërk??
  e çuditëshme!!
  dhe një shurdhmemec të kishin dërguar do të kishte folur më shumë se kaq në dy ditë!!

  Reply to this comment
 3. NIK KOCIU June 9, 09:38

  MINISTRI KOCIU SKA SI TE SILLET SI STRUCI…PO MERRINI ATA CAM NE GREQI SE NA ZGJIDHNI PUNE DHE NEVI KETU NE SHQIPERI ,CAMET JANE QYTETAR GREK ,NE NUK DUAM TOKA GREKE,CESHTJA CAME ESHTE CESHTJE GREKI JO SHQIPETARE..TRAJTOHINI QYTETARET TUAJ SI QYTETAR EUROPIAN.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?