Fotoja me aktorin mik i Putinit, shkrimtari merr në mbrojtje Kurtin dhe shpjegon “dudizmin”

October 27, 2019 18:38

Fotoja me aktorin mik i Putinit, shkrimtari merr në mbrojtje Kurtin dhe shpjegon “dudizmin”

Ka ngjallur shumë debate në rrjet fotoja e Ramës dhe Kurtit me aktorin Zherar Depardjë.

Kjo sepse aktori i njohur francez njihet si mik dhe mbështetës i Vladimir Putin, madje ka pasaportë ruse, një veprim që e ka kryer si akt proteste ndaj sistemit të taksave në Francë.

Shkrimtari Naser Aliu në një postim thotë se kjo revoltë ndaj Kurtit është hipokrizi.

“Çfarë hipokrizie! Acarohen pse Albini ka takuar aktorin francez dhe e konsiderojnë mëkat sepse ai qenka mik i Putinit!

Po Thaçi takoi Putinin, o duda! Pse nuk u çaraveshët si tani! Po serbet a nuk takohen me qeveritarë amerikanë, që janë miq tanë?!

Dudizmi nuk ka brirë, por dëshirë vetëm! Dëshirë obsesive për të pasur të drejtë” – shkruan Aliu.

 

a.d. / dita

 

 

October 27, 2019 18:38
Komento

14 Komente

 1. mirel October 27, 18:55

  Ky eshte kurth i Ramutit, sepse Albini nuk kishte axhende takimin me Depardieu.
  Ate e pruri Ramuti ne dreke

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 28, 12:35

   mirel
   ishte i kujt ishte kurthi!?
   albini falco ra brënda!!
   o mirel nuk bëhen fotot për hatër të këtij a të atij,kur je në një farë niveli!!
   nëse albini fallco ka gabuar!?
   duhet ta ndreqë!!
   herën tjetër të mendohet më tepër para se të bëjë hapin!!
   këta si nuk mbajnë përgjegjësi për atë që bëjnë me shtetin ashtu nuk dinë të mbajnë përgjegjësi dhe për veprimet që bëjnë!!
   NUK I NDËSHKON ASKUSH!!

   Reply to this comment
   • @anticensure...Shikohu ne pasqyre se te jane zgjatur veshet! October 28, 18:46

    Hey gomar terhiq kapistallin se ke marr kot dhe ke komentuar cdo mendim ndryshe sikur ti te ishe e verteta absolute. Nuk e kupton qe je idiot!? Po ta them une!

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 October 29, 09:15

     @anticensure…Shikohu ne pasqyre se te jane zgjatur veshet!
     “Nuk e kupton qe je idiot!? Po ta them une!”
     e kujt i palsi se e thua ti??
     po ta thoshte kalbësirë dega atëherë po!!
     ose hale vjosa,nastro suma,o çdo hale e madhe!!
     ti je hale e vogël!!
     o beqo lulishtesh,përse ndërron pseudonim gjithnjë!alzhaimer??
     apo demencë akute??

     Reply to this comment
  • Sami Ameni October 28, 12:59

   po po mirela te ngeli muti ne goje

   Reply to this comment
 2. karamahmuti i albanis October 27, 18:57

  Dudat turkoshak gezohen vetem kur shikojne erdoganin dhe filma serial me turgut ertugrul dhe haneme

  Reply to this comment
  • mirel October 27, 20:23

   Jo mor dhiar i Ramutit jo, Depardieu ne France konsiderohet tradhetar per vete francezet.
   Po kerma ramiste si puna jote i kane qef tradhetaret.

   Reply to this comment
 3. intelektuali October 27, 19:26

  Naser Aliu Firifiu:

  Kur takohet zyrtarisht nje Bos Shteti me nje Bos tjeter Shteti ne gjuhe popullore thuhet:

  POLITIKA ESHTE NJE KURVE E VJETER

  por:

  Kur takohet nje Bos Shteti si Albin Kurti i zgjedhur nga populli per ndryshim ne Kosove me nje Aktor Rufjan si Zherar Depardjë qe ka shitur BYTHEN ne rini per leka dhe qe e shet edhe tani BYTHEN e tij tek Putini per te mos paguar taksen progresive te Holandit ne France, kesaj ne gjuhe popullore ne shqyptaret i themi:

  BOSI I ZGJEDHUR PO LUAN SI KURVAT NE BORDELLO.

  Reply to this comment
 4. Fake news gatuar ne kuzhinatg e shqupit dhe kujtdo ne Prishtine! October 27, 20:10

  Shteti i tij (Franca) e hodhi Depardieu ne krahet e Putinit me taksat e larta qe vendosi. Dhe sigurisht qe per Putinin urrejtja e Depardieu per qeverine e tij dhe reaskioni i tij me berjen qytetar te Rusise ishte nje fat i madh qi i vinte ne dere Putinit. Tani, mos u perpiqni ta nxirrni xhirimin e nje filmi nga kosovaret ne Shqiperi me pjesmarrjen e Depardieu sikur Rama na qenkesh mik i Putinit. Keto fake lajme jane gatuar ne kuzhinen propagandistike antishqiptate te Bershes dhe Lulit. Jane propagande e tipit Gebels – Genje, genje se dicka do te mbetet. z. Rama respekton nje aktor me fame nderkombetare duke bere nje vizite me te dhe duke bere edhe nje fotografi. KAQ! Kjo eshte e gjitha! Te gjitha lajmet dhe komentet jane fake news te gatuara ne Prishtine dhe Tirane kunder Rames dhe Kurtit. TURP! Maskarrallek! Respekte Depardieu dhe faleminderit Rama qe e prite qe edhe ky te jete nje ze per Shqiperine dhe Kosoven. Vetem njerez te tille dhe opinionet e tyre jane shume te rendesishme te bindin ata qe na konsiderojne akoma ne shqiptaret me bisht ne France dhe Hollande apo gjetke. Jane Luli dhe Berisha qe e perforcojne kete majmunizim te shqiptareve ne Perendim me gjithcka qe bejne kunder Shqiperise. Pftuuu maskarenj te ndyre!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 October 28, 14:26

   Fake news gatuar ne kuzhinatg e shqupit dhe kujtdo ne Prishtine!

   “Shteti i tij (Franca) e hodhi Depardieu ne krahet e Putinit me taksat e larta qe vendosi.”
   po mor lal po!
   komunistët detyruan ballin të bashkohej me gjermanët,franca këtë ndyrësirën që një herë e një kohë skishte brekë në bythë e më pas u bë milioner të shkonte me putanën!!
   po mirë mor hajvan,po ata francezët e tjerë përse nuk shkuan të gjithë në putanëri,a rusi si quhet??
   mos vallë i kishin taksat më të ulta??mos vallë u taksua vetëm ky bastard në francë??
   rama nuk është mik i putinit!!
   aspak!
   ai ska miq!të vetmin mik që ka rama është ai që e mban në pushtet!!
   gënjeshtra a putini,erdogani a sadami!?nuk ka rëndësi!!
   e mbajte në pushtet të ka mik,kur nuk ka leverdi!?
   flet si tashti për atë “mikun e djeshëm” makronin!!
   hy debilat e mutit as për të mashturuar nuk dini!!
   jeni aq të dobët sa dhe mashtrues ramës nuk i bëni punë!!
   vetëm i prishni!!

   Reply to this comment
 5. LEON October 27, 21:53

  Rama sajon Skena.
  Ne sgrip te braktisjes,i neveritur nga nderkombetaret,i pa perkrahje nga populli qe e votoi,luan thiatro me Albin Kurtin,qe ka ardhur te qaje ca halle me kryeministrin e Shqiperise..
  Nderpret takimin dhe ne skenen e kryeministrise cfaqet aktori francez me fame Zherard Depardie.
  Kurti gjindet para faktit te kryer.Hajt te bejme nje poze me aktorin francez se nuk kemi rast tjeter.
  Ky eshte kodosh mer lale!
  Ky eshte nga ata aktore komike,qe edhe te duash t`i rrahesh,nuk i rreh dot,se te bejne per te qeshur.

  Reply to this comment
 6. anticensurë25642654 October 28, 12:14

  adoleshenti në moshë të shtyrë më në fund ka bërë një foto me “aktorin e famshëm”!
  me këtë “aktor të famshëm” i lidhin shumë gjëra!!
  në radhë të parë narcizizmi i jashtëzakonshëm!!
  “aktori i madh” edhe kur luan rrolin e montekristos,në burg 20 vjeçar është gjithnjë i rruajtur dhe i krruajtur sikur të ishte ndonjë miliarder në ndonjë suit lluksi!!
  “aktori i madh” ndan dhe dhunën ndaj grave me adoleshentin tonë!!
  kuptohet në një nivel më të lartë!!ky mburret në intervista se ka përdhunuar në grup kur ka qënë i ri!!
  ti lëmë ato adhurimet për putin e putana!!
  në këtë pikë ka mundësi që të jenë të tre të të njëjtit nivel,përfshi dhe albinin me flokë të zeza!!
  të tre adhurues diktaturash e diktatorësh!!
  dy këta tanët aspirojnë dhe të bëhen të tillë!!
  “aktori i famshëm” vetëm në tavolinë është diktator!!
  nuk ka njeri që i prek çorbën që ka në grazhdë!

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 October 28, 12:23

  naser aliu pati disa shkrime të bukura një farë kohe,por sigurisht që o me kalimin e kohës o me shkelje kalloje,njeriu e lëshon budallallëkun nga zinxhirët!!
  o naser,o xhani i vëllait,askush nuk e detyronte palloshin tonë e aq ë keq albinin fallco të takohen me një njeri që është llum!!
  një copë halabaku që duhet të kalbej burgjeve!!
  shiko fytyrat e hajvenëve që rreshtuan në “thesarin” e tyre dhe një autogram nga hajvani i radhës!!
  kanë bërë një foto prej idiotësh me të qeshurat e kënaqura servile dhe me gjumin e përdhunues depardjes!!
  shko mor dud muti!!
  ky idioti i erdoganit nuk duhej të takohej,se nuk i leverdis politikisht!!
  as ai dh as Edrama nuk kanë qënë të detyruar!!bile që të dy nuk duhej të kishin pranuar të bënin foto me këtë derr të dhjamur!!
  po të hetohet mirë do të dalë se ky në rusi dhe me shok putanën nuk e ka harruar zanatin e vjetë të përdhunumit!!
  atje nuk i del gjë jashtë!!
  nuk i intereson putanës!!

  Reply to this comment
 8. tomorraku October 28, 17:38

  Ky Naser Aliu ,si Xhelal Mziu!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim