Fotoja që bëri xhiron e botës

July 1, 2018 09:06

Fotoja që bëri xhiron e botës

 

Edison Cavani shënoi dy golat e fitores 2-1 të Uruguajit ndaj Portugalisë mbrëmjen e së shtunës.

Por, nuk ishte e thënë që sulmuesi i PSG ta mbyllte ditën i lumtur, pasi në minutën e 74 të ndeshjes doli nga fusha e lojës i dëmtuar.

Në momentin që po dilte duke çaluar, Cristiano iu afrua menjëherë dhe e ndihmoi që të largohej nga fusha.

Edhe pse ndeshja ishte më e tensionuar se kurrë, të dy futbollistët treguan se nuk e kishin harruar sportivitetin.

Fotoja bëri menjëherë xhiron e rrjeteve sociale dhe të mediave botërore, ku mbi të gjitha theksohej sportiviteti i Ronaldos, që edhe pse ishte duke humbur bëri një veprim fantastik që shkon përtej rivalitetit.

a.s/dita

July 1, 2018 09:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*