Fotoja që shokoi botën

August 18, 2016 10:31

Fotoja që shokoi botën

Një foto e vetme thuhet se ilustron më së miri tmerrin që po kalon prej kohësh Siria.

Një djalosh, vetëm 5 vjeç, qëndron i ulur brenda një ambulance pas një sulmi ajror në Alepo.

Prindërit e tij nuk dihet ku janë.

Vogëlushi Omran Daqneesh është i mbuluar me pluhur dhe gjak.

Ai nuk qan, por shikimi i tij flet vetë.

Young Syrian boy Omran Daqneesh, aged five, was injured during airstrikes in Aleppo

Omran and three other children were taken to the M10 hospital for treatment

August 18, 2016 10:31
Komento

2 Komente

  1. Alban August 18, 11:08

    Tmerr i madh! Lufta eshte nje mallkim per kedo qe i bie. Dhe keta europianet qe bejne fotografi jane hipokritet me te medhenj, se ketej vejne shesin arme, ketej bejne si nacionalist qe s’duan refugjat.

    Reply to this comment
  2. TT August 18, 13:56

    ZOTI i shkatrroft ata qe nxisin lufterat ne bote per pasuri.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*