FOTO: Rama nuk e mban të qeshurën ndërsa Basha flet në Kuvend

February 8, 2018 11:57

FOTO: Rama nuk e mban të qeshurën ndërsa Basha flet në Kuvend

Është duke u zhvilluar  seanca parlamentare ku një nga pikat e diskutimeve të opozitës është rikthyer vota e Shqipërisë në OKB.

Pas ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati fjalën e ka marrë kreu i Partisë Demokratikë, Lulzim Basha.

Rama e ka shoqëruar me të qeshura dhe batuta gjithë fjalimin e tij.

l.h./ dita

February 8, 2018 11:57
Komento

3 Komente

 1. MH February 8, 12:39

  O debil budallait.
  Politikani me beverin e me pampersa ne bithe!
  Improvizues i shkakut qe krijon pasoja tek te tjeret!
  Kur e ditke qe do hapeshin negociatat me vettingun.Pse u fute ne cader.Dhe luftoje ti brenda cadres dhe integruesi jasht cadres.Pse nuk e votove.Kerkove te djegesh mandatet.Dhe u struke e bere thirrje asnji te mos djegin mandatet por te votohet Vettingu.Sa une pata frik se mos del numri i votuesve mbi 115 % sic i doli per J.Topalli.
  Ti je debil se kujton e ta mbush mendja qe tue djege mandatet do rokulliset bota ne favorin tand prej cilimiut ore debil debilit.A ka ku te gjindet ndonji politikan ma idiot e debil si ty ore mavri o tu mbyllte.Mos ta pafshim bojen,e kurr mos ta ndigjoshim zanin qe Edit Rama te mos kete shakak per te qeshur se si kryeminister duhet te qendroi serioz.Ti je shkaku qe ia prishe seriozitetin dhe e gajase se qeshuri vesh e m’vesh Kryeministrin sa here e merr fjalen me leje e pa leje ne kuvend.Duke krijuar pasoja te pakendeshme tek ndigjuesit e ne vecanti tek z.Rama.

  Reply to this comment
 2. sopiqoti February 8, 12:48

  O LUL i vocer ! Duke te ndigjuar ne parlament mund te te ndodhem prane me shprehjen popullore..”..Biri i nenes ke te qaj me pare Salen e vrerosur apo Lulin boje dale…”

  Reply to this comment
 3. . February 8, 13:35

  DESHPERIMI I UJQERISE

  Lajmë “deshpruese”po perhapen nga vatha e ujqerise se shqupisave.
  Shqiperia po shitet po falet.
  “Shqiperia po helenizohet po cungohet Shqiperia…!
  Ngrehuni shqiptar ti dalim zot vatanit.
  Shqiperia është në rrezik.”
  E gjithë kjo zhadalle uleritese vjen pikerisht nga kopeja ujqereve të
  rinjë e të vjeter!
  Vjen “alarmi”nga matrapazet e Shqupit dhe pikerisht nga çifligu Sali
  Berisha më bejleret e tij tê graduar Basha dhe Monika.
  Quqi gjithmonë PDja kure është në opozite qanë hallet e popullit dhe shtetit.
  Kur ështê ne pushtet qanë hallet e vetit.
  Tamam si nusja shpirtelige.
  Kur është nuse shanë dhe mallkon vjehrren.
  Kur bahet vjehërr shanð dhe nam nusen e qunit!
  Ujqerit ulerine pa pushim sa here mbeten pa ushqim.
  Kokrodilet lotojnë sa herë mekatet e tyre kujtojnë.
  Koha po e verteton gjithmonë e më paster se kush janë patriotet dhe
  ujqerit e kombit.
  Shenja dalluese duket persëlargu.
  Mirpo duhet me doemos qe ministria e jashtme dhe qeveria jone aktuale
  të bëj transparente të gjithë arxhenden e takimeve me diplomatin Grek.
  Ndofta kjo kerkese nuk është fort e drejte dhe kompetente per ne
  qytetaret e thjeshte.
  Mirpo situata politike dhe turbellirat qe sjelle sterkatja e lirë e
  ujqerise vendase.
  Detyrimisht kerkon një firshëllime bilbili nga çobani, keshtu ujqerit
  largohen neper pyell. Dhe te tjeret heratohen dhe ndjejnë mbrojtjen e
  duhur nga dora e çobaneve.
  Fundja ujqeria don turit me e pakta e mundeshme…!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*