FOTO/Meta në QSUT, u uron Vitin e Ri fëmijëve të sëmurë

December 31, 2017 19:33

FOTO/Meta në QSUT, u uron Vitin e Ri fëmijëve të sëmurë

Presidenti Ilir Meta ka uruar festën e Vitit të Ri nga QSUT ku ka vizituar fëmijët me probleme shëndetësore të cilët këto ditë festive i kanë kalojnë në spital dhe jo pranë famljarëve të tyre. Kreu i shtetit ka postuar në Facebook foto me një vogëlueshe nga Fieri, e quajtur Amelia e cila ndodhet e shtruar në QSUT.

Meta u ka uruar shërim të shpejtë fëmijëve të sëmurë, ndërsa ka vlerësuar edhe kujdesin e ekipit mjekësor të cilët pavarësisht se në ditë festash, qëndrojnë pranë njerëzve në nevojë. “Më shumë kurajo e shpresë, kujdes e solidaritet, për një shëndet më të mirë e për më shumë gëzime e lumturi në familjet e tyre! Shumë urime edhe për të gjithë personelin mjekësor që sot e presin ndërrimin e viteve larg familjeve të tyre të shtrenjta, por pranë fëmijëve dhe qytetarëve që kanë nevojë për kujdes e solidaritet sot”, thuhet në mesazhin e Metës.

Postimi i Metës:
“Përmes kësaj foto me Amelian, vogëlushen nga Fieri që do e presë Vitin e Ri këtu në QSUT, ju uroj të gjithë fëmijëve me probleme të shëndetit: “Gëzuar Vitin e ri 2018″!

Më shumë kurajo e shpresë, kujdes e solidaritet, për një shëndet më të mirë e për më shumë gëzime e lumturi në familjet e tyre! Shumë urime edhe për të gjithë personelin mjekësor që sot e presin ndërrimin e viteve larg familjeve të tyre të shtrenjta, por pranë fëmijëve dhe qytetarëve që kanë nevojë për kujdes e solidaritet sot”.

December 31, 2017 19:33
Komento

3 Komente

 1. Keto familje duhet te zhduken nga shqiperia December 31, 19:51

  Gezuar vitin e ri gjithe shqiptareve kudo qe jane, pervec familjes berisha,familjes meta,familjes basha

  Reply to this comment
 2. Izeti December 31, 19:53

  Ik ore dreq se do I trembesh njerzit,,,,,me ate fytyre si perbindesh,,,,,,,,,,Leri rehat femijet se nuk kane nevoje per denglat e tua,,,,

  Reply to this comment
 3. Fat man December 31, 22:40

  Shko ore Kokemadh o burri i buces, jep ndonje lek nga ato paret e vjedhura me bllok ne dore dhe disa biznese nga guroret e mermerit ne malin e Tomorit etj kaloja shoqata te te varferve si “bamiresi” dhe mos bej POZA si palaco.
  Te ngelshin ne fyt ata qe ke vjedhur, se shpejti do te shkosh per lesh per pushkatimet e “Kokepaleve” ne Bulevard ku ti ishe bere njesh me grupin e kriminelit Sali & Lulush, pis.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*