FOTOT/ 5 kandidët për zëvendës, nëse Hillary zgjidhet presidente e SHBA

April 22, 2016 18:40

FOTOT/ 5 kandidët për zëvendës, nëse Hillary zgjidhet presidente e SHBA

Në një analizë të bërë ditën e sotme, e përditshmja amerikane Uashington Post ka zgjedhur pesë kandidatët e mundshëm për zv/president të Amerikës, nëse Hillary zgjidhet për të shkuar në Shtëpinë e Bardhë.

Uashington Post ka bërë një analizë të detajuar edhe të shkaqeve përse një prej këtyre personave mund të jetë zëvendësi i Clinton.

UP shkruan se kandidati kryesor është Julian Castro, por nuk përjashtohet mundësia që të jetë një femër dhe për këtë shohin si më të mundshmen Amy Klobuchar.

Ja pesë kandidatët për zv/president sipas Uashington Post:

1.Julian Castro. Aktualisht sekretar i Zhvillimit Urban

2.Sherrod Brown. Senator që prej 2007

3.Tim Kaine. Senator, ish Guvernatori i Virginias

4.Tom Perez. Sekretari i Punës që prej 2013

5.Amy Klobuchar. Senatore që prej 2007

April 22, 2016 18:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*