FOTOT / Bushati ia merr vallles dhe këngës greke në Kretë

November 11, 2017 16:53

FOTOT / Bushati ia merr vallles dhe këngës greke në Kretë

Dreka mes ministrave Bushati dhe Kotzias në Kretë duket se ka kaluar më së miri.

Pas saj, ata janë pritur nga kryetari i Bashkisë së Lasithit, një lokalitet i ishullit, ku nuk kanë munguar dhe momentet e relaksit dhe vallet e kërcyera në sheshin “Europa”, natyrisht nën tingujt e muzikës greke.

Ministri Kotzias ka deklaruar se janë duke vijuar ende bisedimet për integrimin e Shqipërisë në BE. Deklaratë kjo, që lë të kuptohet se çështjet mes dy vendeve janë gur themeli për rrugën europaine të vendit tonë.

 

November 11, 2017 16:53
Komento

6 Komente

 1. Alberti November 11, 17:33

  Bushati dhe qeveria e Rames do kercejne vallen qe do greku me nje kembe si Cecoje. Eshte vallja qe i pershtatet mire kesaj qeverie. Do beje Paktin Detar ashtu si do Greqia. Ne mos e ka bere dhe nuk e tregojne si “transparent” qe jane.

  Reply to this comment
  • mirel November 11, 19:39

   Me kete pjesen e fundit jam shume dakort. Rrezik e kane bere dhe bejnse sikur po rezistojne.
   Dhe Bushati si bqr qe eshte kercen si rezil.
   Plera

   Reply to this comment
  • lora November 11, 22:08

   Jo Albert, ti hyne ne ata te kazanit se çeshtja e detit do te rinegociohet nga e para dhe ministri jashtem grek ka deklaruar se firmosja nga ana e Lulit ishte me humbje te territoreve shqiptare. Informohu, ne qoftese do te japesh ndonje mendim per mire, ndryshe ha fasulet se erdhi dimri.

   Reply to this comment
 2. demo November 11, 18:39

  Obobobo! O Zake,po ja marrin valles keta?Iku DETI me duket!!!!

  Reply to this comment
 3. Gjeneral Telini November 11, 23:26

  Me duket, se po shesin, edhe kete cik, teritor qe na ngelur. Ah moj, Shqiperi , e shkrete u katandise placke tregu. rufjanet e mbas 81shit, e tè post 90tes, tè kane tradhtuar, u intereson, pushteti dhe te mbushin xhepat per vete. ju” trimat “e rilindjes mavri, asnje leshim, andarteve, greke. Mos u shisni, per ca para, si salehu i vicidolit, apo lulushi, 230miljon evrove, apo like defteri, i mohanes. Asnje lloj koncesioni grekqirave, se cdo lloj, tradhtie, ndaj, popullit, e vendit paguhet me koke, prima o poi.

  Reply to this comment
 4. KORÇARI November 12, 09:32

  Bushati, Ministri më i mirë në këto 27 vitet e dhkerokracisë, Ministër i Zgjuar, Dipllomat dhe që Dashuron Atdheun e tij.
  Në kundërshtim me Lumin që ishte IDIOT I DASHURUAR VETËM ME LEKËT,
  BRAVO DITMIR BUSHATIT.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*