FOTOT: Çfarë nuk u pa sot gjatë protestës së studentëve

December 10, 2018 14:32

FOTOT: Çfarë nuk u pa sot gjatë protestës së studentëve

Në ditën e gjashtë të protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit, të rinjtë kanë “goditur” sërish me krijimtarinë dhe pankartat e tyre.

Të rinjtë kanë valëvitur Flamurin Kombëtar, ndërkohë që pjesa kryesore e pankartave kanë ironizuar tarifat e larta të arsimit.

“Shih tarifa, tarifën dhe rritet…”, “Më thuaj ç’tarifë ke të them nga cili shtet je”,

“Sa e keni kilen e kreditit”, kanë qenë disa nga pankartat më të goditura të protestës së sotme.

o.j/dita

December 10, 2018 14:32
Komento

18 Komente

 1. Bertixho December 10, 14:47

  Ka me shume krijimtari ne nje demostrim te vetem te ketyre studenteve, nga gjithe krijimtaria e hajdareve te ketyre 28 viteve, te cilet ne 3 dekada nuk ishin dhe akoma nuk jane ne gjendje as te artikulojne se cfare donin. “E duam Shqiperine si gjithe Europa”. Mire, po si cila Europe, si Greqia, Lituania, Gjermania? Secili vend ka karakteristikat e tija, dhe po keshtu edhe Shqiperia.

  E vetmja gje qe keta Hajdare donin ishte qe Shqiperia te mos ishte si Shqiperia, si nje vend i pavarur me ekonomine, ushtrine, kulturen dhe historine e saj.

  Reply to this comment
 2. Amerikani December 10, 15:35

  Po e fusni protesten ne nje rruge pa krye keshtu te dashur studente!

  Dy jane qendrimet:

  Ose do dilni me nje perfaqsi politike e cila me pas do te duhet te mbaje qendrime politike duke u organizuar ne nje parti politike me elemente kombetare dhe te paangazhuar politikisht deri me sot, parti e cila me mbeshtetjen e popullit ti jape goditjen e fundit korrupsionit dhe hajnise te partive te sotme PD, PS , LSI,

  Ose qendroni ne permbushjen e kerkesave tuaja ekonomike dhe ato qe kane te bejne me organizimin dhe funksionimin e arsimit ne Shqiperi duke hyre ne djalog me qeverine si autoriteti i vetem i cili mund ti permbushe keto kerkesa.

  Mua personalisjt do me pelqente qendrimi i pare.

  Protesta nuk eshte qellimi ne vetvete por forma dhe menyra per te arritur qellimin e kristalizuar me kujdes me pare.

  Ne te kundert thjesht vazhdimi pa objektiv te qarte i protestes eshte anarki.

  Reply to this comment
 3. Gerti December 10, 15:40

  Keta bashibozuke jane turma pa tru qe sdine se ckerkojne. Anarkiste qe sduan te lexojne por duan vetem sex, alkol, makiato dhe hashash.

  Reply to this comment
  • Lili December 10, 19:19

   Ah jo gerti,ato qe po permend i ke ne qeveri qe gjithe diten mendojne per fuckinging tjeter…
   Keta qe demonstrojne i ke has shqiptare ,djallo.

   Reply to this comment
   • Gerti December 10, 21:21

    Lili ti do jesh nga ato karrtoret per nje makiato. Dhe po te japesh edhe nje tequila te ben edhe nje blow job te mire. Way to go Lili. Ju jeni surrati i shkerdhimit te Shqiperise.

    Reply to this comment
    • Lili December 11, 19:41

     A hhh gerti ,me nje here ne fyerje edhe ne sjelljet qe i ke hadet? Jo gerti jo, nuk jemi te gjithe si ju , Jo gerti,une qe moti kane nje doktorat pa plagjiature,edhe as nuk pi alkool as nuk kam fuck_ in ne goje si km e ministrate tu e profesoret tu,apo mos je nje nga ato prof qe japin provime keshtu…

     Reply to this comment
 4. Arben December 10, 15:46

  Perpara cuna

  Reply to this comment
 5. demo December 10, 15:54

  Eshte proteste qytetare.Maloket rrine si kafshet dhe pergjojne,si e si te fusin kthetrat e ndyta te Hajdareve.

  Reply to this comment
 6. dashamiri December 10, 16:29

  Nuk jane me ata idiotet e diteve te para.Po i meson ustai se cduhet te bejne.Ore pushtetare idiote Jepini ca leke Flori Mumajezit,dhe nja dy shalzbuluarave kengetare coi aty dhe te shikosh kur keta studnte te tallavase qe skane asnje objektiv ne jete ta dhjesin protesten e ata qe i kane instruktuar

  Reply to this comment
 7. Mendimi jo profesionist December 10, 16:46

  Dialogu eshte rruga e vetme qe ploteson kerkesat,cdo gje tjeter eshte anarki dhe destabilizim.Kerkesa ultimative eshte shpallia lufte ,po kujt i shpallet lufte?Sipas kesaj rruge te nisur pergjigja do te jete:Te mbyllen universitetet deri ne plotesimin e kerkesave,pra deri sa cilado qeveri qe do te jete te poltsoj tekat e “Drejtuesve te fshehte”Keta studente duhet te dialogojne dhe ne rast se nuk poltesohen kerkesat te kerkojne rruge politike per zgjidhje.

  Reply to this comment
 8. MISH PER TOP December 10, 17:53

  Keta student jane MISH PER TOP. Ata qe e organizojne duan toke shqiptare,det shqiptar dhe shume te tjera…. Kete rini e ka rrit Monstra Berisha me kotesi, dhe ja rezultati: Dalim, kerkojme po se dime se cfare.

  Reply to this comment
 9. ta theme dhe une nje llaf December 10, 18:10

  E di si eshte kjo proteste e ketyre qe s’pranojne dialog me qeverine? Ta theme une: nje dite me haheshin arra. Ne tavoline kishte nje qeske te madhe dhe te qeruara. Une i shikoja dhe nuk merrja guximin te haja se pertoja pastaj te laja dhembet. Edhe keta s’marrin guximin te shkojne ne dialog me qeverine se kane hall mos u zgjidhen problemet e pastaj çfare ngeli?!

  Reply to this comment
 10. Dn December 10, 19:20

  Ska doreheqja eNikolles eshte kushti sine qua non per bisexime.

  Reply to this comment
 11. ka nevoje per rini me te mencur se kta December 10, 19:36

  nqse krijimtaria e studenteve deshmon potencialin e rinse, atehere potenciali ktyre s’shkon dot pertej spektaklit Portokallise qe bejne me cshkruhet ne pankartat e tyre

  le te rrine ngujuar ne duan qejf

  Reply to this comment
 12. sapa December 10, 20:17

  Perpara!Digjeni parlamentin ama jo bosh por kur te jete plot e te mos mungoje njeri fare!

  Reply to this comment
 13. Me durim December 11, 09:47

  Mua me duket se ca norma morali duhet te egzistojne tek njeriu, se nuk i shpika une , por i kam trasheguar. lexova me larte qe “nuk bie rrufeja ne halé” dhe kete e mbante nje student ne dore. Une emrin student e kam quajtur gjithmone si gjene me te bukur, me te paster, por edhe me krenare. Sot ky emer paska arritur deri ne halé. Dhe kush e çoi? Nje i ashtuquajtur student. Kjo menyre komunikimi me duket shume absurde se ja, kemi ish student qe na qeverisin , na udheheqin partite sot , i kemi dhe presidenta, mos valle jane halé?! Po edhe ti, mor qeertaya, neser do behesh halé se keto shprehje po tjerr tere diten edhe ti do jeshe nje kurvar neser politikan apo udheheqes! E, pra, qe te rritet nje bime e shendeteshme, meqense une e njoh kete profesion, duhet qe te zgjedhesh faren, te zgjedhesh zonen klimatike, , te zgjedhesh token dhe ti sherbesh ta edukosh ate e pershtashtesh pa ja deformuar veçorite biologjike. Por me sa shikoj, edukimi ketu i studenteve ka mbaruar dhe neser keta do na behen halé. E keshtu do vazhdojme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim