FOTOT: Dështojnë tubimet e kandidatit të PBDNJ për Konispolin, Anastas Guda

Arben Llalla June 14, 2015 23:00

FOTOT: Dështojnë tubimet e kandidatit të PBDNJ për Konispolin, Anastas Guda

Kandidati për kryetar bashkie i PBDNJ për Konispolin Anastas Guda kishte lajmëruar se do mbante një tubim me emigrantët që jetojnë dhe punojnë në Athinë më 12 qershor.

Në tubim nuk kishin ardhur më shumë se 50 veta dhe një pjesë e tyre ishin spektatorë të cilët votojnë në Finiq dhe Sarandë, pra nuk votojnë për bashkinë e Konispolit.

Kishte edhe anëtarë të partisë MEGA që e drejton Kristo Kiço të cilët janë kundërshtarët e PBDNJ-OMONIA-s. Me sa duket ata kishin ardhur për të dëgjuar se çfarë u ofronte votuesve kundërshtari i tyre politik.

Të nesërmen më 13 Qershor, Anastas Guda me ekipin e tij u nisën për në Patra ku kishin lajmëruar se do mbanin një takim informimi me qytetarët nga zona e Konispolit të cilët jetojnë dhe punojnë në këtë qytetet.

Por Guda dhe ekipi i shoqërimit vunë re që kishin ardhur vetëm 8 veta për të ndjekur programin elektoral të tij.

Kandidati u ofroi nga një kafe stafit që e shoqëronte dhe njerëzve që ndodheshin aty.

Injorimi që i kanë bërë ditët e fundit votuesit e bashkisë së Konispolit kandidatit të PBDNJ-OMONIA lidhet me gjuhën e ashpër për nxitje të urrejtjes etnike dhe fetare që ka përdorur ai gjatë takimeve me elektoratin.

Gjuha e urrejtjes që ka përdorur Guda është vënë re edhe nga Rama i cili gjatë tubimit në Konispol i tërhoqi dje vërejtje kandidatit në fjalë se nuk duhet të përdorë gjuhë që nxit përçarje midis banorëve të Konispolit.

Anasta Guda, kandidat i PBDNJ së drejtuar nga L.Papa gjatë fushatës është parë në takime me disa gjeneralë të ushtrisë greke në Athinë edhe Korfuz, këto takime janë zhvilluar në një kohë ku marrëdhëniet greko-shqiptare janë të ftohta.

4

6 5

Arben Llalla June 14, 2015 23:00
Komento

7 Komente

 1. Halit o xhan ! June 14, 23:48

  Keta do marrin vorio epirin..Per keta vetem cunat e lagjes time mjaftojne tju hyjn me dru.Gallat

  Reply to this comment
 2. ik ore pirdhu June 14, 23:58

  kallomi i terheq verejtje ktij legenit te shitur ,,,vaj medet po kushtetuta cfare thote per kta lapangjoze bythshitur ??????????? prokuroria i paska fillu shume shpejt pushimet verore ,apo jane ne gjume akoma ????????

  Reply to this comment
 3. ismeti June 15, 08:14

  e paska marr pergjigjen ,. gerku kapiulloj

  Reply to this comment
 4. Pirro June 15, 12:04

  Bota ka ligje te ashpra ndaj atyre qe nxisin urrejtje etnike dhe fetare.Ne asnje vend europian
  nuk do te tolerohej kjo gjuh.Prandaj nuk eshte nevoja per replika,por per nderhyrje ligjore,
  njesoj si kunder terrorizmit,sa nuk eshte vone.

  Reply to this comment
 5. Taulant June 15, 13:12

  Si ka mundesi qe te jete kaq i lig edhe ky Anastasi tjeter?

  Reply to this comment
 6. Zoro June 15, 13:34

  Te hane dhe te pine e mos e kruajne me Shqiperine.

  Reply to this comment
 7. Toni June 15, 15:51

  Posht felliqsirat. Rrofte Edi Rama.
  Te lumte goja Edvin Rama. Fantastik

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?