FOTOT: Dështon ‘misioni’ i Albanës për të pajtuar dy kolege

October 6, 2016 10:04

FOTOT: Dështon ‘misioni’ i Albanës për të pajtuar dy kolege

Albana Vokshi ka dalë nga mbledhja e grupit parlamentar së bashku me deputeten Albina Deda, ku është vendosur që opozita do të votojë në Kuvend, ligjin për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion (SPAK).

Pasi ka zbritur shkallët e selisë qendrore të PD­-së, Vokshi i është afruar deputetes Majlinda Bregu, e cila shoqërohej me deputetin Eduard Selami duke e ftuar atë për kafe-raporton Shekulli.

Por Bregu e ka refuzuar miken e saj, pasi ajo ishte së bashku me deputeten Albina Dedaj, e cila ditë më parë përmes një reagimi në rrjetet sociale e ka kritikuar ish­ministren e integrimit për qëndrimet e saj kundër liderit të PD­-së Lulzim Basha.

Me anë të një statusi në Facebook, Albina Deda pati ironizuar deklaratat e fundit të Bregut.

Mendja madhe e zeza të zot’”. Sa gra e vajza ka vendi që do të përfaqësonin me dinjitet, por dhe do të ishin qëndrestare të kauzave të PD….dhe halleve të qytetarëve”, shkruante Deda.

Deputetja Vokshi njihet për miqësinë e saj si me deputeten Bregu, po ashtu dhe me Albina Dedajn prandaj ka qenë e bindur se mund të pajtonte dy mikeshat e saj, por në fund ka dal huq, pasi Bregu ka vazhduar të qëndrojë dhe për disa minuta me Selamin dhe pastaj ka dalë e vetme nga oborri i PD-së.

Deputetet Albana Vokshi dhe Majlinda Bregu, duke dale nga nje mbledhje e grupit parlamentar te PD, ku eshte vendosur qe opozita do te votoje neser ne Kuvend, ligjin per Strukturen e Posacme Antikorrupsion (SPAK). /r/n/r/nDP lawmakers, Albana Vokshi and Majlinda Bregu, going out from a meeting of the DP parliamentary group, where it was decided that the opposition will vote tomorrow in Parliament, the law on the Special Structure Anticorruption (SPAK).

MBLEDHJE E GRUPIT TE PD - Deputetet Eduard Selami, Albana Vokshi, Albina Deda dhe Majlinda Bregu, duke dale nga nje mbledhje e grupit parlamentar te PD, ku eshte vendosur qe opozita do te votoje neser ne Kuvend, ligjin per Strukturen e Posacme Antikorrupsion (SPAK). /r/n/r/nDP PARLIAMENTARY GROUP - DP lawmakers, Eduard Selami, Albana Vokshi, Albina Deda and Majlinda Bregu, going out from a meeting of the DP parliamentary group, where it was decided that the opposition will vote tomorrow in Parliament, the law on the Special Structure Anticorruption (SPAK).

Deputetet Agron Kulici, Mimoza Hajdarmataj dhe Genc Ruli, duke dale nga nje mbledhje e grupit parlamentar te PD, ku eshte vendosur qe opozita do te votoje neser ne Kuvend, ligjin per Strukturen e Posacme Antikorrupsion (SPAK). /r/n/r/nDP lawmakers, Agron Kulici, Mimoza Hajdarmataj and Genc Ruli, going out from a meeting of the DP parliamentary group, where it was decided that the opposition will vote tomorrow in Parliament, the law on the Special Structure Anticorruption (SPAK).

Deputetet Eduard Selami dhe Majlinda Bregu, duke dale nga nje mbledhje e grupit parlamentar te PD, ku eshte vendosur qe opozita do te votoje neser ne Kuvend, ligjin per Strukturen e Posacme Antikorrupsion (SPAK). /r/n/r/nDP lawmakers, Eduard Selami and Majlinda Bregu, going out from a meeting of the DP parliamentary group, where it was decided that the opposition will vote tomorrow in Parliament, the law on the Special Structure Anticorruption (SPAK).

 

 

October 6, 2016 10:04
Komento

1 Koment

 1. spata October 6, 10:21

  Sipas studimeve te Frojdit instiktet jane percaktuese ne karakterin e njeriut.Logjika eshte pasoje e perseritjes se instikteve .Ne PD pa ndodh ajo qe pritej me kohe. Ujqrit kur kane te hane jane shume paqsor me njeri tjetrin.Kur nuk kafshojne ndonje gje i turren njeri tjetrit . Pd ka ushqyer shume ujqer por me sa duket burimet po u shterojne . Keshtu ka per te ndodhur me kete stan deri sa te shperbehen .

  Reply to this comment
 2. paci October 6, 11:36

  Sherr sherr la fy

  Reply to this comment
 3. SALI(313) October 6, 11:45

  Pershendetje
  Kur shikon te tilla skena, mbushesh me krenari per te ardhmen e partise, per keto pasuese te denja te Mareshallit. Te gjithe anetaret e “Klubi-Ec përpara të çafsha ballin”, jemi krenarë për ty Albana Vokshi(Paloma)-E dyta e k.ç.k-ve te partise pas Grida (Suma) Duma, nje nga Anetaret e Asociuara nga me te denja te ketij klubi, e denje per te ofruar dijet dhe aktivitetin e saj, per unitetin e partise perkrah udheheqesit historik te partise Sali Karaxhiç dhe pasuesit te tij besnik lulkës se partise Lulëzim Bashën-“ ”Barba a Pizzo Fondo Schiena”.

  Sikurse thekson edhe Antikomunisti me popullor i partise-Sindroma “Rrudhat e Ballit”- Bari Falliu(Alias Fari Balliut), Koka e Meduzës-Karteli i Droges, duhet larguar sa më pare. Shqipëria është më mire me Lulëzim Bashën-kete ylli ne ngjitje te partise dhe Kryemisri te ardhshem. Sikurse vete Ai ka theksuar, Dibra ishte vetem nje test per zgjedhjet e ardheshme. Fitorja është e garantuar. Në mos në 2017, në ato që vijnë.
  Ju përshëndesin të gjithë anëtarët e klubit dhe ju urojne per sakrificen e madhe qe beni per partine. Përshëndetjen e kanë nenshkruar njëzëri të gjithë anëtarët, si më poshtë:

  Lista e anëtarëve të “Klubi-Ec përpara të çafsha ballin”
  Kryetari i klubit “Bujari ju dëgjon”-Bujar Nishani,
  Nën Kryetari- “Toqja që qesh”-Arjan Çani ,
  Ndihmes Nen Kryetari- “Ja sheshi, ja mejdani, ja dhe Xhepi Kapedani “- Rexhep Mejdani,
  Sekretarja-“Kape për leckash, qite jasht”- Jozefina Topalli(Çalamani), dhe
  Anëtarët e asociuar :
  1) Fytyra e vrenjtur, me sy të vegjël”, pushti politik- Oerd Bylyk(Kiçi)Bashi,
  2) Fytyra e qeshur”, pijedashësi – Arben Ristani,
  3) Dy-pllom-ati i tredhur”, miku i Sypeshkaqënit-Aldo Bumçi,
  4) Tutto muscoli, niente cervello”-loloja i oborrit-Flamur Noka,
  5) Arkitektit popullor” – i shpifuri – Fatos Lubonja,
  6) Njëkërcu në Londër” – Njëpllomati – Gjol Berisha(Alias Mal Berisha),
  7) Merre me lëng, se mishi mbaroi”- Sqapi -Agron Gjekmarkaj,
  8) Mendja e madhe e keqja e të zot”- Veshëgjati – Besnik Gjongecaj,
  9) Bukuroshja e zgjuar”-E para e K.ç.k. -ve – Embëlsira Grida Suma(Duma),
  10)Gazetari dhe ’Anal’-isti i pa arritshëm shvejkjan -Genc Burimi,
  11)Derri i butë ha në dy hale”-“KokëTuli”- Genc Gjokutaj,
  12)Po me urën ç’patën?” “Kalorësi i fytyrës së Vrejtur” -Alias Nic RedBlack- Kreshnik Spahiu,
  13)Dhallë dhallë moj bukuroshe, unë hidh ujë ti po Bardhoshe”-Bozaxhiu i oborrit- Adriatik Llalla,
  14)I vogël Artist, i rritur Qeros Lecca Culo”- Pistolero i oborrit-Genti Strazimiri,
  15)Bëm baba, të të ngjaj-” Vetull Shkruari kopetent i oborrit”-Alias Çim Gjata(jo Peka)-Çlirim Gjata,
  16)Shko e mblidh hashashin, kaq po të them- Foto modelja e oborrit- Albina Deda,
  17)Keq me burrë, keq pa burrë, ……..- Super ekonomatja e oborrit-Suzana Guxholli,
  18)Mimoza Llastica- Dollapi pa kapak i oborrit-Mimoza Hajdarmataj,
  19)Siç ka thënëVashko Pasa- labja analfabete funksionale e oborrit- Liliana Elmazi,
  20)Injorantit noterik Çlirim(Qim) Peka,
  21)Bukuroshja e çartur”-E dyta e K.ç.k. -ve – Albana Vokshi(Paloma)- Krye Mjekja popullore e oborrit,
  22)Ciu ciu firifiu, kush ja ben ja ben vetiu”-Voltana Ademi – Kanarina e oborrit,
  23)Krra, Krra, Krra,….”- Ndriçim Kulla – Nje nga Sorrat e Jarit,
  24)Rrofte Sala me vizion rinor per politiken- Kilja nga diaspora, shpresa e oborrit -Akil Kraja,
  25)Qeshu rini qeshu, lulëzimi eshte i yti- Luleshtari i oborrit-Belind Këlliçi.

  Megjithese nuk jane antaresuar akoma ne klubet me siper, pershendetjen e kane nenshkruar edhe kandidatet per tu anëtarësuar, si më poshtë:
  -Muç Nano,-Tomor Alizoti,-Edi Paloka, -Eduard Halimi, -Sherefedin Shehu, -Luçiano Boçi, -Genc Ruli, dhe -Fatmir(Çami)Mediu.

  Ndihmes Nen Kryetari-
  Rexhep Mejdani

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim