FOTOT / Diferenca mes takimeve të Ramës dhe Bashës në SHBA

April 12, 2016 20:52

FOTOT / Diferenca mes takimeve të Ramës dhe Bashës në SHBA

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partneri strategjik i Shqipërisë. Për këtë arsye, çdo vizitë e politikanëve tanë atje merr një rëndësi të veçantë.

Pak javë më parë në SHBA ishte dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, i cili u takua me Kongresmenin Eliot Engel si dhe me komunitetin shqiptar atje. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe deputeti Strazimiri shfrytëzuan kohën që të takohen dhe me lobin greko himariot të SHBA. Takimi u bë në selinë e Kryedioqezës Ortodokse Greke të Amerikës në NeW York. Lobi greko-himariot i SHBA është tepër aktiv vitet e fundit.

Ndërkohë, Kryeministri Edi Rama në ditën e parë u takua me Kryetarin e Bashkisë së NeW York-ut Bill de Blasio.
Kryeministri Edi Rama mori pjesë edhe në një aktivitet të organizuar nga komuniteti shqiptar në NeW York.
Në takim ka marrë fjalën Prokurori i Përgjithshëm i Shtetit të NeW Jorkut, Eric Scheiderman, si dhe Mark Gjonaj anëtar i Asamblesë së Shtetit të NeW Yorkut. / DITA

2-142 3-107 4-88

4-96 5-68

12977251_10153637469931523_7338799098103608603_o 13015143_10153637469401523_5270687504613955663_n 11141116_10153637716256523_1806563923590485695_o 12525096_10153637716411523_7177055235415841124_o 12967920_10153637715581523_3455336849059315452_o 12968125_10153637718001523_460396055643757699_o 12968176_10153637715586523_1640536458501552865_o 12968183_10153637717076523_124133047450729987_o 12976951_10153637716736523_7073206649350507137_o 12977101_10153637715601523_268428882978225804_o 12983460_10153637715941523_6452649387865303880_o Untitled

April 12, 2016 20:52
Komento

3 Komente

 1. ALBAN DEGA April 12, 22:55

  Opinione :

  PER TOKE BRE… ATA AS TE MASHTROJNE NUK DINE !

  – Protestat e vetdemaskuara te Mafias politiko- mediatike te Tiranes kunder Kryeministrit shqiptar ne Nju Jork

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Te gjitha mediat e Mafias politiko- mediatike te Tiranes + “Rilindja Demokratike”, ” Gazeta 55″, “Bota Sot”, ” MAPO” ” Panorama”… botuan sot nje lajm bombastik per protestat e organizuara ne Nju Jork kunder vizites se kryeministrit shqiptar Edvin Rama ne viziten e tij historike ne SHBA.
  Cila eshte e verteta e ketyre protestave!?
  Genjeshtra, mashtrime, trukime fund e krye. Sa cinike e djallezore aq te trasha dhe vetedemaskuese ne sajimin e tyre nga nje gjoja ish- moderatore e Top Chanal tani e “News 24 ore”, qe nuk ia kisha degjuar emrin ndonjehere. Ajo paraqitet si autorja e kronikes.
  Genjshtra fillon qysh me titullin e saj ” Kryeministrin Rama e presin me protesta ne Nju Jork”!?
  Protesta ne shumes … sikur Nju Jorku te jete dridhur mbreme nga protestat kunder kryeministrit te Shqiperise Edvin Rama ne SHBA.

  Nje video per “protestat” mikpritese te Rames ne nju Jork

  Videoja shoqeruese qe duhet te vertetonte keto protesta nuk ka asnje pamje e as nje thirrje , asnje parulle e asnje mesazh proteste nga askush…
  Krejt e kunderta ajo paraqet kryeministrin shqiptar duke rrokur duart e duke u pershendetur teper miqesisht, teper ngrohtesisht e teper vellazerisht me shqiptare e amerikane.

  Fotot shoqeruese dhe pasqyruese te “protestave” kunder Rames tregojne ashiqare me pak se nje ekip basketbolli ( 6 veta ) pa rezervat me parulla qe me teper se shprehin “proteste” kunder kryeministrit shqiptar kerkojne ndihmen e tij per te parandaluar nje afere te mirefillte korruptive e mafioze, kontrate kusare e antishqiptare te qeverise se meparshme per ngritjen e pese hidrocentraleve mbi Perlen e Tropojes dhe te Shqiperise Luginen e Valbones.
  Cfare shkruhet e thuhet ne kronikat e mediave te Mafias politiko- mediatike te Tiranes demaskojne keqazi skenarin e tyre per te baltosur e njollosur viziten historike te Kryeministrit te Shqiperise Edvin Rama ne SHBA pa filluar akoma.

  Kopilin e Berishes e co. orvaten t’ia lene ne dere Rames

  Kopilin e Mafias politiko mediatike te Sali Berishes, Genc Rulit, Bashkim Ulajt, Isuf Celes etj. etj. per rivrasjen e Valbones ajo e ata orvaten t’ia lene ne dere Edi Rames dhe qeverise se tij.
  Eshte kjo qeveri qe ka shpallur me ligj e po zbaton rreptesisht moratoriumin jo vetem per mbrotjen dhe ruajtjen e parqeve kombetare si ai i Lugines se Valbones, Bjeshkeve te Nemura, Lures, Munelles, Gramozit, Bregut… por edhe te pyjeve e mejdisit te rrenuar ne mbare vendin tash e 25 vjet.

  Duke u orvatur ti nxjerrin syte e duke e qitur ne prite “armikun” Edi Rama ata ne fakt demaskojne veten dhe qellimet e mbrapshta.
  Fotot si deshmi pamore ( vizuale sic u pelqen ti quajne vrasesit e shqipes) deshmojne po ashtu injorancen dhe analfabetizmin total jo vetem ne gjuhen angleze por edhe ne ate shqipe te organizatoreve te kesaj mini- proteste. Konkretisht:

  Energji ujore apo hidorcentral!?

  Po e filloj me parullen qe e paraqet me germa te medha gazetarja, qe gjoja eshte duke bere master per gazetari ( Zot ruajna mandet e krese! ) ne Nju Jork Kozeta Turishta” EDI RAMA NO HYDROPOWER IN VALBONA” ( !? )

  Valle ne cfare gjuhe eshte duke bere masterin kjo viktime e vetvetes!
  O kuku o nana jema, thone andej nga Shkodra.
  Asnje amerikan e anglofoles nuk e kupton kete fare anglishteje prej Zallit te Kirit.
  Pse!? Kjo parulle ne shqip perkthehet ” EDI RAMA JO ENERGJI UJORE NE VALBONE” ( !? )
  Jo Edvin Rama e Sali Berisha por as Barack Obama e Klintonet… nuk mund ta ndalojne energjine ujore qe ka jo vetem cdo vije uji, cdo perrua e lume por edhe cdo pike shiu…
  Nuk e dine te shkretet se fjala Hidorcentral ne anglisht shkruhet ” HYDROPOWER PLANT” qe fjale per fjale do te perkthehej “Fabrike, Uzine Energjie Ujore” shkurt Hidrocentral.

  Masterat e Plepave te Berishes dhe Akademive te Domosdoves se Nolit !

  Cdo parulle ne shqip dhe anglisht eshte shkruar me anglishte Plepash te Berishes dhe shqipe te Akademive te Domosdoves, sic i fshikullonte Fan Noli i pavdekshem, arritja me e madhe e ish- qeverise se analfabetizimit te Shqiperise per gati 13 vjet.
  Po ambjenatilistet me profil te larte te Nju Jorkut ne proteste si i kane emrat!? Cfare thane!? Kujt ia thane!? E ne cfare gjuhe i thane!? Ku jane videot me protestat e tyre!?
  Cdo koment eshte i tepert ! Mafia politiko- mediatike e Tiranes me keto ” protesta” virtuale, qesharake, injorante kunder “armikut” Edvin Rama i ben nje vetedemaskim shembullor vetvetes dhe politikes se saj sa antishqiptare aq edhe antiamerikane.

  E kur !? Pikerisht ne kohen qe kryeministri shqiptar Edvin Rama takohej ngrohtesisht e vellazerisht me mbi 500 bashkeatdhetare shqiptare e amerikane, myslimane e cifute , katolike e budiste, ortodoks e ateiste ne “Museum of Jewish Heritage” dhe me De Blasion – Kryetarin e Bashkise se “Kryeqytetit te Botes” ne zemren e Nju Jorkut.

  Proamerikanizmi – nje kult legjendar shqiptar

  Keta as te genjejne nuk dine… Genjeni per Toke vellezer !
  Vetdemaskim shembullor i Mafias politiko- mediatike te Tiranes… Nje fillim i mbare i vizites se kryeminIsitrit shqiptar Edvian Rama ne SHBA…
  Suksese dhe fuqizim i metejshem i aleances strategjike dhe miqesise legjendare shqiptaro- amerikane.
  Proamerikanizmi dhe dashuria e shqiptareve per Ameriken demokratike eshte jo vetem nje vlere mbarekombetare e shqiptareve. Sic e kam shkruar ketu e 25 vjet me pare, ato jane nje kult qe na nderon e larteson si popull e si komb !

  Reply to this comment
 2. Darius April 12, 23:45

  O ditttaaaaaaaaa
  Mos u beni zedhenese e qivirise e puneve te kota!!!!
  Dy qypat Lulushi dhe Bibilushi(rama),jane te dy njesoj !!!
  Apo doni tu mbushni menjen Albaneseve si vizite Xyrtare ne bashkine e nev yorkut te nje krieministri te nje vendi te humbur!!!
  Aty shkoi dhe Renzi,Tsipras,Ivanov,Merkel…..te bashkia e nev yorkut per vizite xyrtare,se Obama kishte do pune ne dhomen ovale duke tymos canabis……
  Hajde ditaaaaaa hajdeeeee

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim