Fotot dramatike të shkatërrimit të planetit

May 18, 2015 17:02

Fotot dramatike të shkatërrimit të planetit

Organizata jofitimprurëse “Population Media Center” ka publikuar një sërë fotosh tronditëse me qëllim tërheqjen e vëmendjes mbi dëmin e shkaktuar në tokë nga njeriu.

Ngrohja, mbipopullimi, ndotja dhe eksplorimi i minierave janë vetëm disa nga fatkeqësitë që por shkatërrojnë planetin tonë, raporton “Daily Mail”. Edhe pse pjesa më e madhe e botës ka në dispozicion sisteme për të riciklimin e mbeturinave, ndotja është bërë një problem i madh në mbarë botën. Kështu ishulli Java vuan një ndotje alarmante në ujërat e tij.

Në lidhje me këtë, organizata ka publikuar një foto në të cilën një surfist përballet me një dallgë të mbushur me mbeturina.

Megjithatë pjesa më e madhe e frikës lidhet me shkrirjen e barrierës së akullit Larsen, një platformë e madhe akulli, e lokalizuar në bregun lindor të Antarktidës. Sipas një studimi të ri të NASA-s akujt e saj mund të zhduken brenda kësaj dekade./DITA

CFO4ZBqWIAAsFOw

28C18B7E00000578-0-image-a-4_1431865623255

28C18BA400000578-0-image-a-51_1431865830327

28C18BAC00000578-0-image-a-32_1431865746699

28C18BB400000578-0-image-a-53_1431865841710

28C18BC700000578-0-image-a-23_1431865705733

28C18BD900000578-0-image-a-47_1431865812249

28C18BE000000578-0-image-a-34_1431865756281

28C18C0F00000578-0-image-a-30_1431865730707

28C18CC900000578-0-image-a-21_1431865698329

28C18CD200000578-0-image-a-26_1431865716525

28C18CDE00000578-0-image-a-49_1431865822424

28C18CFE00000578-0-image-a-18_1431865678207

28C18D0A00000578-0-image-a-39_1431865781918

28C18D0F00000578-0-image-a-56_1431865851003

28C18D1A00000578-0-image-a-44_1431865797271

28C18D2E00000578-0-image-a-41_1431865789483

28C18D7C00000578-0-image-a-10_1431865645720

28C18D2600000578-0-image-a-15_1431865670481

28C18D7100000578-0-image-a-46_1431865806217

28C18D8600000578-0-image-a-12_1431865654725

28C18DBF00000578-0-image-a-13_1431865662140

28C18DCE00000578-0-image-a-8_1431865638320

555920b8c461886d308b4576

CFO1-biXIAIUOOa

May 18, 2015 17:02
Komento

2 Komente

  1. GAMORI May 18, 17:39

    FAJTORE jane Miliarderet Multimilioneret dhe te gjithe Fabrikantet e Industrise Rende ,Metalurgjike , Naftes ,Textile , PVC , FARMACEUTIKA dhe Elektronike ne te gjithe globin

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin